Novinky

USB-C nabíječka jako základ k novému iPhonu: třikrát hurá, ale proč to sakra trvalo tak dlouho?

Ať chceme nebo nechceme, prázdniny odklepávají svou poslední čtvrtinu a představení nového iPhonu se tak opět a zase nezadržitelně blíží. S blížící se tradiční konferencí, která se podle zatím nepotvrzených informací bude konat v úterý 10. září na svět prosakují nové a nové informace o chystaných novinkách.

Beta verze iOS 13 prozradila datum, kdy Apple představí iPhone 11

Během posledního půl roku jsme tak získali celkem jasnou představu o chystaném iPhonu. Kromě každoročně vylepšeného procesoru nabídne nejnovější zařízení kalifornského giganta trojitý fotoaparát s velkým zoomem a širokoúhlým objektivem, přepracovaný Taptic Engine modul nebo oboustranné bezdrátové nabíjení.

USB-C / Lightning v základním balení

Nejsvěžejší novinkou, která spatřila světlo světa teprve včera, má být podle zahraničního zdroje ChargerLAB zařazení USB-C nabíječky přímo do základního balení. Nenechte se však zmást, Apple se ani tento rok podle informací nehodlá vzdát Lightning konektoru ve svých iPhonech. Na druhé straně však nemá být klasický USB 3 konektor, nýbrž USB-C. To v kombinaci s 18W a silnějším napájecím adaptérem umožňuje rychlonabíjení – iPhone se díky rychlonabíjení dokáže nabít z 0-50 procent za 30 minut (funkce je dostupná pro všechny iPhony 8, 8 Plus a novější).

iPhone XR

Sám používám USB-C-Lightning kabel, který se dá volitelně dokoupit (oficiální cena metrového kabelu je 590 Kč) a doba nabíjení je neporovnatelně kratší vůči klasickému kabelu s 5W napájecím adaptérem. Pokud se daná informace opravdu potvrdí, chtělo by se až zvolat: třikrát hurá, ale proč to sakra trvalo tak dlouho?!

Apple očekává zvýšený zájem o iPhone 11. Klíčový dodavatel musel zčtyřnásobit počet zaměstnanců

Zdroj
9To5Mac
Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close