AktualityNovinky

Matka vystopovala pomocí “Find my iPhone” svou unesenou dceru

O užitečnosti funkce “Najít iPhone” rozhodně nelze pochybovat. Tento přeinstalovaný prvek už jistě pomohl najít či zachránit spousty ukradených nebo ztracených telefonů a tabletů. Nejnovější případ ze spojených států však  ukazuje, že lokační služba Applu dokáže také zachraňovat životy.

find-my-iphone-feature

Jedna matka z USA totiž použila tuto lokační funkci k tomu, aby vystopovala svou unesenou dceru. Find my iPhone tak policii zavedl až do 240 kilometrů vzdáleného parkoviště u McDonaldu, kde se se svou dcerou po několika hodinách šťastně shledala. Únoscem byl bývalý přítel náctileté dcery, který ji svázal ruce a nohy. Naštěstí však zapomněl vypnout nebo zahodit iPhone oběti. Policie měla tak po poskytnutí kompletních údajů o poloze teenagerky snadnou práci.

Do problému se však dostal 18 letý Joseph Boller, kterému byla uložena kauce 150 000 dolarů, v přepočtu tedy asi 3 750 000 korun.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button