Novinky

Zloděje 130 iPhonů našli jejich majitelé díky funkci Find My iPhone

Pořádný lup ukořistil zloděj na festivalu hudby a umění Coachella Valley. Údajně odcizil až 130 iPhonů. Své kořisti si ovšem příliš dlouho neužil. Minimálně na jednom telefonu totiž zůstala zapnutá funkce Find My iPhone, díky které nestálo místní policii dopadení viníka i s lupem příliš úsilí. Zlodějem je 36letý obyvatel New Yorku Reinaldo De Jesus Henao, jehož nejprve zadržela festivalová ochranka.

920x920

Minimálně 20 iPhonů předala policie ihned svým právoplatným majitelům. Ostatní byly uloženy do sekce ztrát a nálezů. Okradení návštěvníci vypověděli, že bezprostředně po tom, co zjistili, že jim byl ukraden telefon, podívali se před aplikaci Find My iPhone na to, kde se telefon nachází. Díky pohybující se tečce byli poté schopni přesně lokalizovat konkrétního člověka a uvědomit ochranku. Kdyby měl zloděj v hlavě o jedno kolečko navíc, napadlo by jej telefony vypnout, což by deaktivovalo také lokalizační funkci. Apple už ale údajně pracuje na novince, která by měla zajistit, aby byla funkce Find My iPhone aktivní také po vypnutí zařízení.

Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button