Novinky

Find my iPhone by mohl brzy lokalizovat i vypnuté zařízení

Pohled do patentových žádostí Applu je jedním z nejspolehlivějších způsobů jak zjistit, co se na příští roky v Cupertinu chystá. Nejnovější patent dává tušit, že nalezení neaktivního iPhonu by mohlo být brzy snazší. Lokační funkce Find My iPhone by totiž mohla být schopna identifikovat polohu iPhonu i potom, co bylo zařízení vypnuto. Tato novinka by své neocenitelné využití našla zejména v případě krádeží. Zloději by totiž vypnutí iPhonu nepomohlo.

find-my-iphone-feature

V současné době stačí neoprávněnému majiteli ke zneškodnění funkce Find My iPhone pouze vypnout telefon a vytáhnout z něj SIM kartu. Nová patentová žádost řeší problém jednoduše. I vypnutý telefon by totiž v určitých cyklech vysílal na servery Applu data o své poloze. Údaje by tím pádem nebyly tak aktuální, jak je tomu v případě zapnutého telefonu. Tato funkce by se samozřejmě určitou měrou podepsala na výdrži baterie. Můžeme však předpokládat, že Apple by nový systém navrhnul tak, aby se pro odeslání polohy aktivovala jen nezbytně nutná část iPhonu.

zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button