Novinky

Uniklé foto předních krytů nových iPhonů ukazuje jedno nemilé překvapení

Už několik důvěryhodných zdrojů z dodavatelského řetězce potvrdilo, že letošní podzim přinese hned tři nové iPhony. Ve dvou případech je vcelku jasno. Půjde totiž o nástupce iPhonu X, který doplní ještě model s přídomkem Plus, jež bude osazen displejem o velikosti 6,5 palce. Zatím největší otazník ovšem visí nad třetím modelem, kterým by se měl stát jakousi levnější verzí k vlajkových lodím Applu. Proto cenově nejdostupnější iPhone nedostane, jako jeho sourozenci, OLED obrazovku a za pixely se tak bude skrývat stará známá LCD technologie. Mluví se také o tom, že zadní fotoaparát bude disponovat pouze jednou čočkou a tím pádem tato verze iPhonu nebude schopna zachycovat snímky v portrétovém režimu. Všechny tři modely však budou osazeny technologií Face ID.

Bez kompromisů to nepůjde

Nyní se na internetu objevila fotografie, která zachycuje krycí panely všech tří chystaných modelů. Snímek, který se objevil na Twitteru Benjamina Geskina, jež podobné úniky zveřejňuje pravidelně, však o třetím 6,1palcovém modelu odhaluje dosud neznámý aspekt. Nejlevnější z trojice připravovaných iPhonů totiž inženýři v Cupertinu osadí viditelně silnějšími okraji. Zatímco nástupci iPhonu X zdědí téměř identický vzhled s minimálními okraji kolem displeje, 6,1″ iPhone dostane tyto okraje asi dvakrát tlustší. To už se na celkovém vzhledu zařízení podepíše. Nutno ovšem poznamenat, že i v tomto případě budou mít rámečky šířku kolem 2mm. Stále se tak bude jednat o smartphone s obrazovkou roztaženou přes celou přední stranu přístroje.

Tohle by nevydržela ani legendární Nokia 3310. iPhone přežil neuvěřitelné pády

Výše popsané designové a technologické ústupky se ovšem podepíšou na výsledné ceně zařízení. Zatímco u nástupce iPhonu X můžeme opět očekávat cenovku okolo jednoho tisíce dolarů, 6,1palcový model by měl jít do prodeje za cenu o tři sta dolarů nižší. Výměnou za příznivější cenu se ovšem uživatelé budou muset vzdát OLED obrazovky, druhého objektivu kamery na zadní straně a možná také funkce 3D Touch, kterou už v iPhonu známe několik let.  Samozřejmě, že lehce širší okraj kolem obrazovky je za těchto okolností pro případné zájemce o tento model pouze drobným ústupkem.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button