Novinky

Tohle by nevydržela ani legendární Nokia 3310. iPhone přežil neuvěřitelné pády

Legendy praví, že nejbytelnějším předmětem, které kdy lidstvo vytvořilo je Nokia 3310. Alespoň tedy podle bezpočtu internetových vtípků. Kromě memes s kultovní Nokií se ovšem na síti objevilo i několik videí, která dokazují, že také nanejvýš moderní iPhone toho vydrží opravdu hodně. Před časem se například objevila zpráva, že iPhone X vydržel několik týdnů na dně koryta řeky (článek zde). Přístroj, jehož certifikace dovoluje pouze krátké ponoření na několik desítek minut navíc zůstal plně funkční.

Pád z letadla či obřího kolotoče? Pro iPhone žádný problém

Nyní se ukazuje, že s trochou štěstí může iPhone přežít i pád z pořádné výšky. To dokazuje video pořízené v zábavním parku v americkém Orlandu. Ženě, která natáčela jízdu na obří 150metrové houpačce, totiž telefon vypadl z ruky na zem. Zdálo se, že 150metrový pád bude pro jemnou elektroniku znamenat konec. Jak se ale ukázalo, iPhone 7 Plus, který v tu chvíli nechránil žádný obal, přežil. Majitelka poté iPhone díky aplikaci Find My iPhone našla na zemi a podle dostupných zpráv iPhone vyvázl jen se škrábanci.

Pozemní doprava už je pase. Přivítejte létající auta

Podobný incident nastal nedávno také v americké Iowě. Tentokrát se iPhone ovšem proletěl hned z dvonásobné výšky. Vypadl totiž cestující z vyhlídkového letadla. Jednalo se o historický dvouplošník a telefon ženě vyklouzl z ruky během focení. I v tomto případě se iPhone podařilo objevit díky lokalizačnímu nástroji od Applu. Smartphone ležel ve vysoké trávě a stejně jako v předchozím případě, i tentokrát telefon stále fungoval. Podle výpovědi nešťastnice byl navíc bez škrábanců.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button