Novinky

Ukradli jste moje technologie, tvrdí lékař a žaluje Apple

Čas od času se k nám dostane zpráva o tom, že monitor srdeční aktivity v Apple Watch někomu zachránil život. Nositelná elektronika od Applu je také obvykle oblíbená mezi vědci, kterým ulehčuje sběr dat pro jejich výzkumy. Newyorský lékař Joseph Wiesel ovšem nyní vystoupil proti proudu. Apple se totiž rozhodl žalovat.

Podle lékaře totiž kalifornská společnost porušila jeho patent. Wiesel ve své žalobě tvrdí že svůj patent v roce 2017 ukázal Applu. Ten s ním odmítl jednat férově a místo toho si technologie popsané v patentu prostě přivlastnil. Jít by mělo o technologii, která je schopna detekovat srdeční arytmii. Lékař si od žaloby slibuje, že Apple bude nucen začít platit za využívání jeho technologie licenční poplatky.

Dodavatelé Applu se nemůžou dočkat na iPhone s 5G. Očekávají od něj nové rekordy

Mluvčí Applu jako obvykle moc práce neměl. Společnost totiž v podobných případech většinou mlčí. Apple je na patentové spory zvyklý. Velmi často jde o takzvané patentové trolly, kteří na trhu nakupují nejrůznější patenty a poté společnost, která dotyčné technologie používá, napadne u soudu. Tento případ je ovšem jiný. Joseph Wiesel totiž není žádný překupník patentů. Prokazatelně jde o inovátora, který je také jejich autorem. Bude tedy zajímavé sledovat, jak soudní spor Davida s Goliášem dopadne.

Zdroj
engadget

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button