Novinky

Dodavatelé Applu se nemůžou dočkat na iPhone s 5G. Očekávají od něj nové rekordy

Stále více vodítek nahrává tomu, že iPhony představené v roce 2020 budou jako vůbec první vybaveny modemem pro příjem 5G sítí. To je dobrá zpráva zejména pro kontraktory Applu. Některé firmy si proto už teď mnou ruce. Očekávají totiž zvýšenou vlnu zájmu o připravovaný iPhone. První objednávky by dodavatelům měly začít přicházet v polovině příštího roku. Většina z nich bude klasicky mířit do Číny.

iPhone 11 Pro

Existuje opodstatněný předpoklad, že iPhone s podporou 5G bude po dlouhé době silným lákadlem k pořízení nového jablečného smartphonu. Díky tomu někteří dodavatelé očekávají, že rok 2020 bude po dlouhé době opět rekordní. Poslední roky totiž prodeje iPhonů naopak stagnují.

Jen pro opravdové boháče. Ruská firma prodává upravený iPhone 11 Pro posázený diamanty za bezmála 3 miliony korun

Obzvláště se raduje také japonská společnost jménem Taiyo Yuden Co, která Applu dodává keramické kapacitátory. Těchto součástek by 5G iPhone měl oproti svých předchůdcům obsahovat až o 30 procent více. Stejně jako iPhone totiž bude keramické kapacitátory potřebovat pro své modely i Samsung nebo Huawei. Pro japonskou firmu tak doslova přicházejí zlaté časy.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button