Novinky

Tučné bonusy, auto na víkend nebo rok dovolené. Technologické společnosti si hýčkají zaměstnance štědrými benefity

Schopný počítačový inženýr je v kalifornském Sillicon Valley dnes snad tím nejcennějším zbožím. Technologické společnosti se o nadějné talenty i ostřílené profíky doslova přetahují. Platy vysoce převyšující americký průměr ovšem mnohdy nestačí. Technologické společnosti proto musejí vymýšlet další lákadla, která jim pomohou udržet stávající a přilákat novou pracovní sílu. 

Lidé, kteří programují a konstruují zařízení, jež budeme v budoucnu běžně používat, pracují v těch nejluxusnějších kancelářích. Kromě toho mohou využívat prodloužené dovolené, nejrůznější příspěvky nebo stipendia. Například zaměstnanci společnosti Airbnb mají jednou ročně nárok na příspěvek ve výši 2000 dolarů určený na cestování.

Podívejte se na první benchmark testy nových iPhonů. Jsou si všechny letošní modely rovny?

Pracovnicí, kteří pracují na organizačním softwaru Asana zase získávají bonus 10 tisíc dolarů na pořízení nábytku. Tučný příspěvek rozdává i Facebook při narození potomka. Jde o 4 tisíce dolarů. Novopečené rodiče si hýčká také Netflix. Pokud se zaměstnanci streamovací služby narodí dítě, může být rodič na dovolené celý rok. To ve Spojených státech rozhodně není běžné.

 

Společnost Square se rozhodla jít trochu jinou cestou a zaměstnance začala doslova rozmazlovat. Mají tak nárok péči masérů, chiropraktiků nebo akupunkturistů. Že ztráta domácího mazlíčka může být těžká, chápou ve firmě VMware, kde v takovém případě dostávají lidé dva dny dovolené navíc. Pozadu nehodlá zůstávat ani Tesla, jejíž zaměstnanci mohou do práce dojíždět firemními auty, které si mohou nechávat i přes víkend. 

Zdroj
BI

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button