Novinky

Podívejte se na první benchmark testy nových iPhonů. Jsou si všechny letošní modely rovny?

Dnes je tomu přesně týden, co Apple představil nejnovější iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Už od počátku bylo jasné, že všechny tři modely nabídnou nejnovější procesor Apple A13 Bionic. Jak Apple již v úterý prezentoval, Apple A13 Bionic je nejvýkonnějším kouskem křemíku, který se doposud objevil v mobilních zařízeních. Přitom je však o celých 40 % úspornější, než loňský čip A12, což značně prodloužilo i výdrž baterie, která oproti iPhonu XS stoupla o celé 4 hodiny.

Apple A13 Bionic je oproti loňskému čipu o 20 % rychlejší a o 40 % úspornější

Už jsme si tak nějak zvykli, že Apple nikdy neuvádí kompletní technické parametry svých zařízení, odbornou uživatelskou základnu ale tyto informace logicky zajímají. I proto se už někteří šťastlivci, kterým se do rukou dostal nejnovější model, rozhodli podělit o první benchmark testy, které prověřují aktuální hardware všech iPhonů na maximum. Jaké jsou tedy výsledky?

I levnější iPhone 11 dostane Apple A13 Bionic a 4 GB RAM

Výkonu na rozdávání. A všem stejně

První důležitou a do letoška nevídanou informací je fakt, že všechny tři nové iPhony nabízejí naprosto identický procesor Apple A13 Bionic (2,66 GHz) a 4 GB RAM operační paměti taktované na totožné frekvence sběrnice. Ve zprůměrovaných benchmark testech prováděných standardní aplikací Geekbench se pak jednotlivé iPhony pohybují následovně:

iPhone 11
výkon na jedno jádro: 5453
výkon na všechna jádra: 12 921

Jednotlivá měření iPhonu 11 jsou k dispozici na serveru Geekbench

iPhone 11 Pro
výkon na jedno jádro: 5469
výkon na všechna jádra: 13 874

Jednotlivá měření iPhonu 11 Pro jsou k dispozici na serveru Geekbench

iPhone 11 Pro Max
výkon na jedno jádro: 5480
výkon na všechna jádra: 13 793

Jednotlivá měření iPhonu 11 Pro Max jsou k dispozici na serveru Geekbench

Je vidět, že všechny iPhony se pohybují v plus, mínus stejném hrubém výkonu na jedno jádro. Ve výkonu při zapojení všech jader současně je již cítit mírná dominance „Próčkových“ iPhonů, což mě ale osobně trochu zaráží, když vezmu v potaz vyšší rozlišení a tím větší výpočtovou náročnost iPhonu 11 Pro oproti iPhonu 11.

Apple většinou demonstruje výkon svých procesorů na ukázkách z her a zpracování fotografií nebo videa

Všudypřítomná soustředěnost na software a služby. Takový je současný Apple

Tak, či onak, hardwarově budou nové iPhony dostačovat i těm nejnáročnějším uživatelům a je dobře, že Apple sáhl ke sjednocení technických vlastností všech aktuálních modelů – ostatně, potvrzuje tak své počínání z posledních let a jeho soustředěnost na obsah, kterým chce udržet zákazníka ve svém ekosystému, k čemuž jsou víceméně zapotřebí výkonnostně sjednocené hardwarové vlastnosti daných zařízení.

iPhone 11 Pro: Vše, co o prvním profesionálním telefonu od Applu potřebujete vědět

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close