Novinky

Trojitý fotoaparát nedostane pouze iPhone 11, pochlubí se jím také nový iPad Pro

Za poslední měsíce unikla už poměrně slušná porce informací o chystaném iPhonu 11 (a iPhone 11 Pro?), jehož premiéra se odehraje v průběhu letošního září. S ohledem na četnost a původ informací také nikdo nepochybuje, že připravovaná novinka dostane trojitý fotoaparát. V zákulisí se ovšem začíná čím dál častěji šuškat o tom, že stejný fotomodul dostane také další generace iPadu Pro.

S tímto tvrzením přišel jako první japonský MacOtakara, který již dlouhé roky patří mezi důvěryhodné zdroje. Zpráva se opírá o schémata poskytnutá dodavatelskými řetězci, které ukazují, že nový iPad Pro bude na zadní straně vybaven hnízdem s trojicí fotoaparátů. Údajně má jít o stejný systém, s jakým se počítá u iPhone 11.

Systém více kamer nemá přitom sloužit výhradně pro focení. Apple jej chce využít k hrátkám s rozšířenou realitou, kterou se snaží vehementně protlačovat mezi běžné uživatele. Samozřejmě je otázkou, jak to celé bude fungovat v praxi. Dost možná se v září dočkáme uvedení série nových aplikací, které budou využívat možnosti rozšířené reality.

Apple vidí v rozšířené realitě (AR) velký potenciál, který bude chtít v následujících letech aktivně objevovat. Ostatně tuto informaci již několikrát potvrdil samotný Tim Cook, který AR označuje za technologii, která může od základů změnit náš pohled na okolní svět.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close