Novinky

Toto je pět funkcí, o kterých se hovoří v souvislosti s iPhone 14 a na které můžeme rovnou zapomenout

Stejně jako každý rok se očekává příchod nového iPhonu, který je v řadě ohledů lepší než jeho předchůdce. V případě modelů iPhone 14 a iPhone 14 Pro známe už poměrně dost parametrů, díky čemuž si můžeme udělat poměrně ucelenou představu o klíčové výbavě. Během roku se ovšem objevilo nespočet spekulací, které avizovaly řadu zajímavých funkcí, o kterých už víme, že iPhone 14 (Pro) rozhodně nedostane. Pojďme se tedy podívat, na co můžeme u letošních novinek rovnou zapomenout.

Osobně patřím mezi velké příznivce bezdrátových technologií, takže když se objevily zvěsti o tom, že by iPhone 14 Pro mohl být prvním „bezportovým“ smartphonem, upřímně mě to potěšilo. Postupem času se ovšem ukázalo, že Apple o tomto řešení skutečně přemýšlí, ale do letošních iPhonů se bohužel nedostane. Všechny nové iPhony 14 budou stále spoléhat na Lightning rozhraní.

S tím přímo souvisí také spekulace ohlašující přechod na USB-C. Ani v tomto případě se nic takového konat nebude. Dosavadní vývoj na poli evropské legislativy však naznačuje, že to bude až iPhone 15, který vymění Lightning za USB-C. Evropská unie totiž dospěla k závěru, že výrobci mobilní elektroniky musí od roku 2024 standardizovat svá rozhraní, respektive používat jeden stejný typ konektoru. Prakticky jde o nařízení, které bude vymáháno zákonem a pro který nebude existovat žádná výjimka. Smyslem tohoto nařízení je redukovat množství elektronického odpadu a usnadnit život spotřebitelům.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Na skládačku taky rovnou zapomeňte

Zatímco Samsung nedávno uvedl již čtvrtou generaci svých skládacích smartphonů, u Applu to vypadá, že se vstupem do tohoto segmentu nikterak nespěchá. Je sice veřejným tajemstvím, že inženýři Applu mají již k dispozici sérii skládacích prototypů, ale žádný z nich nemá nakročeno k finálnímu produktu. Většina analytiků se shoduje na tom, že první skládací iPhone se neobjeví dříve jak v roce 2025. Je ovšem otázkou, zda náhodou nepůjde o zcela novou produktovou řadu.

Čelní kamerka ukrytá pod displejem patří mezi další současné trendy. V případě iPhonu je ovšem situace poněkud komplikovanější. Apple by totiž potřeboval kromě fotoaparátu skrýt také modul Face ID, což je zatím neřešitelný oříšek. Když Apple oznámil, že 7. září uspořádá svou nejvýznamnější konferenci, komunita se okamžitě začala dohadovat, co by pozvánka mohla znamenat. Pozvánka nese podtitul “Far Out“ a je doplněna o ilustraci souhvězdí tvořící logo Apple. Část veřejnosti v tom vidí příchod periskopového objektivu, který by uživatelů nadělil výraznější zoom. Daleko pravděpodobnější je ovšem varianta, která operuje s myšlenkou odkazující na práci s LIDARem či lepší schopnosti fotoaparátu v nočním režimu.

Toto je pět funkcí, které iPhone 14 a iPhone 14 Pro pravděpodobně nedostane. Na druhou stranu je toho mnohem víc, na co se můžeme těšit. Vše se nakonec dozvíme již příští středu. Stejně jako každý rok pro vás plánujeme souhrnné články s těmi nejdůležitějšími věcmi. Nezapomeňte nás tedy sledovat.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button