Novinky

Na skládací iPhone si budeme muset počkat, Apple se rozhodl pro jeho další odklad

Pokud se podíváme na současnou nabídku těch nejdražších smartphonů, najdeme mezi nimi hned několik skládacích modelů od řady výrobců. Jediným, kdo kategorii „skládaček“ stále ignoruje, je Apple. Skutečný důvod pochopitelně neznáme, ale existuje několik možných scénářů. Jako nejpravděpodobnější se jeví ten, že Apple pořád není spokojen se stavem dostupných technologií, které nesplňují jeho jakostní standardy.

To ovšem neznamená, že by v Cupertinu čekali na technologickou spásu. Již delší dobu se objevují úniky o testování nejrůznějších prototypů se skládací konstrukcí. Podle nejnovějších zpráv to ale vypadá, že Apple nikam opravdu nechvátá a na první skládací iPhone či iPad si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Alespoň to tvrdí analytik Ross Young, který se odkazuje na diskuze s klíčovými dodavateli kalifornského výrobce.

Není tomu tak dávno, co jsme slyšeli zprávy o tom, že Apple chystá uvedení svého prvního zařízení se skládací konstrukcí na rok 2024. Nově se však hovoří o premiéře nejdříve v roce 2025 či dokonce ještě později. Důvod revize původního plánu zatím nikdo nezveřejnil, ale je velice pravděpodobné, že vývoj provází závažné problémy.

Zdroj: Conceptsiphone (youtube)

Apple je při navrhování nových produktů nekompromisní a pokud některá z jeho částí nevyhovuje přísným nárokům či hrozí snížení uživatelského zážitku, nemá šanci se dostat do komerčního prostředí. A pokud se podíváme na současné skládací smartphony, téměř vždy u nich najdeme více či méně kompromisních řešení. Do hry vstupuje také možnost, že Apple se skládacím iPhonem vůbec nepočítá a tuto kategorii úplně přeskočí uvedením produktu z nové kategorie. Tím by mohly být například dlouho očekávané brýle pro rozšířenou realitou, o kterých se hovoří jako o nástupci modelové řady iPhone.

V zákulisí se také hovoří o tom, že první skládací zařízení s logem nakousnutého jablka bude jakýmsi hybridem iPhonu a iPadu s 9“ OLED displejem. Ať tak či onak, v horizontu nejbližších let nás nečeká v tomto směru žádné dramatické překvapení.

Chtěli byste skládací iPhone? Pokud ano, jak by podle vás měl vypadat? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button