Novinky

Apple stále přemýšlí nad skládacím iPhonem. Objevit by se mohl za dva roky

O tom, jak bude vypadat iPhone 13, už dnes spekuluje kdekdo. Populární analytik Ming-Chi Kuo se ve své poslední zprávě určené investorům netradičně zaměřil na zařízení, které Apple chystá až na následující roky. Konkrétně se podíval na modelový rok 2023, který by mohl přinést jednu zásadní novinku. V tento rok by se totiž světu mohl poprvé ukázat skládací iPhone. Apple tak rozhodně nebude prvním výrobcem, který smartphone s novým typem konstrukce představí. Místo toho nechá ostatní značky protrpět nejrůznější porodní bolesti a na trh vstoupí až s se skutečně použitelným produktem. Pokud se k tomu skutečně odhodlá.

Zdroj: LetsGoDigital

Kuo od svých zdrojů získal informaci, že už za dva a půl roku představí podřízení Tima Cooka na pódiu v Cupertinu skládací iPhone s až 8palcovým displejem. Dobře informovaný analytik ovšem představí skládacího iPhonu podmiňuje tím, že Apple během letošního roku vyřeší všechny případné potíže a výzvy. Jen tak bude značka schopna stihnout termín zahájení prodeje na konci roku 2023. Společnost je údajně stále v počátečních fázích vývoje a finální rozhodnutí ještě nepadlo. Už dříve se ale mluvilo o tom, že Apple vyvíjí ohebné displeje společně se Samsungem nebo s LG. 

Známý analytik tvrdí, že Apple pracuje na iPhonu bez výřezu v displeji

Firma, pro níž je iPhone stěžejním produktem, stojí před obzvláště složitým rozhodnutím. A sice tím, zda svůj smartphone dále vyrábět v konzervativním pojetí, avšak riskovat postupnou ztrátu zájmu o víceméně stále stejný iPhone, nebo vkročit do neznáma. V roce 2023 navíc na trh budou vstupovat brýle pro smíšenou realitu, které mají potenciál jednoho dne nahradit dnešní smartphony. iPhone tedy může za několik let dojít do stejné pozice, v jaké je dnes kdysi revoluční iPod. Na multimediální přehrávač už si dnes vzpomene jen málokdo. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button