Novinky

Známý analytik tvrdí, že Apple pracuje na iPhonu bez výřezu v displeji

Takzvaný notch se poprvé objevil u iPhonu X v roce 2017, který přešel na zbrusu nový bezrámečkový vzhled. Nacházíme se v roce 2021 a u nových modelů iPhonu 12 máme stejně velký výřez. Brzy by se toto ale mohlo změnit. 

V poslední době konkurence Applu vyrábí mobilní telefony, které o již zmíněný notch téměř přišly. Oppo, Honor, Sharp, Samsung a dokonce i Nokia, vytvořili první smartphony s tzv. Punch hole. Malý průstřel v horní části obrazovky je u smartphonů vidět stále častěji. Známý Apple analytik Ming-Chi Kuo od svých zdrojů slyší, že notch u iPhonů zanedlouho zmizí. Dle Kua, by Apple mohl přejít jiný design ke konci roku 2022. Jako první, by měly jít na řadu dražší verze nových iPhonů.

Notch je hostitelem několika senzorů, které jsou pro funkčnost iPhonu nezbytné – Face ID modul, proximity senzory tak i kamera a reproduktor. Ve výřezu se toho nachází opravdu hodně a Kuo bohužel neuvedl, kam by měl v plánu Apple tyto senzory přemístit. 

Zdroj: Phonearena

Jako náhradou za Face ID by mohlo být Touch ID integrované v displeji, které podle několika analytiků Apple vyvíjí. V nedávné době čínská společnost ZTE představila rozpoznávání obličeje integrované v displeji, takže je také možnost, že Apple vyvíjí vlastní řešení. 

Kuo také sdělil, že pokud vše půjde dobře alespoň jeden dražší iPhone v roce 2023 by mohl disponovat funkcemi jako Touch ID v displeji, periskopovým objektivem a displejem bez jediného narušení. Apple by prý také mohl představit levnější variantu s šestipalcovou obrazovkou, Face ID a cenovkou nepřesahující hranici 15 tisíc korun. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Back to top button