AktualityNovinky

Tohle se Microsoftu nepovedlo. Majitelé Surface Book hlásí závažné problémy

V momentě, kdy Microsoft představil konvertibilní notebook Surface Book, na pár okamžiků jsem dostal neodolatelnou chuť vyzkoušet Windows 10. Na první pohled atraktivní zařízení kombinující výhody tabletu a počítače mi vnuklo myšlenku, že redmonský gigant konečně našel recept na úspěch.

Snímek obrazovky 2015-11-09 v 19.43.23

Expedice prvních kusů se pomalu rozbíhají s čímž přicházejí první reálné zkušenosti. Bohužel pro Microsoft nejsou příliš pozitivního charakteru a diskuzní fóra se začínají plnit stížnostmi na nestabilitu systému a konstrukční nedostatky.

Snímek obrazovky 2015-11-09 v 19.46.37Podobný pohled vidí majitelé Surface Book až příliš často

Nejčastěji se objevují stížnosti na takzvané modré obrazovky smrti, které se objevují při odpojení či připojení tabletové části do doku s klávesnicí. Další problémy se týkají mechanismu zámku, který je ovládán softwarově a stará se o pevné zajištění obou částí. Praxe je bohužel taková, že příslušné ovladače nepracují korektně a nevykonávají svou práci. Tím ovšem výčet chyb nekončí. Uživatelé nejčastěji hlásí, lagování nativního prohlížeče Edge, rychlé vybíjení, ztráty WiFi spojení či silné přehřívání.

https://www.youtube.com/watch?v=oV0kAOiwKOs

Stroj za desítky tisíc by si zasloužil lepší optimalizace, nemyslíte?

Část odborné komunity tuto situaci připisuje masivnímu propouštění zaměstnanců, kteří se staraly o testování nových produktů. Těžko soudit, co skutečně stojí za takovým množstvím negativní ohlasů, nicméně jedno je jisté již nyní. Z podstaty nelze očekávat dokonalost v každém směru, ovšem u prémiového produktu s ještě prémiovější cenou bychom očekávali poněkud vyšší jakost.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Tohle asi nikdy nepochopím – firma co má prakticky neomezené finance – není schopna vyladit SW na VLASTNÍM HW. Dokud dodávala svůj OS tak se mohla vymlouvat že to je problém ovladačů, Biosu jen ne jejich OS. Teď mají pod kontrolou a vše stejně zabijou – a to ani nevíme kolik kusů už prodali.

    1. Dobrý den,
      podobná myšlenka se mi prohnala hlavou ihned, jak jsem tuto zprávu zahlédl. Surface Book je bezesporu atraktivní zařízení, které přináší řadu zajímavých novinek a řešení. Od MS jsem očekával, že bude chtít zazářit v tom nejlepším světle a podobné neduhy si lépe ohlídá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button