Novinky

Tohle nám Apple neřekl, watchOS 10 přináší do Apple Watch Ultra velmi příjemnou novinku

Když nám v pondělí Apple představil novou verzi operačního systému pro své chytré hodinky watchOS 10, v rámci prezentace jsme se dozvěděli spoustu novinek. Mluvilo se o přepracovaných widgetech, nových cifernících, režimu pro cyklisty atd. Kompletní článek s představením naleznete zde. Tyto novinky se však týkaly všech podporovaných modelů. Nejvyšší model, Apple Watch Ultra, však dostane příjemnou funkci, která nikde dosud zmíněna nebyla.

Jak jistě víte, model Ultra disponuje speciálním ciferníkem s názvem Wayfinder. Ten mimo jiné umožňuje otočením korunky přejít do nočního režimu, který sníží jas displeje na minimum a celý ciferník změní svou barvu na neinvazivní červenou. V tomto řežimu by zobrazené informace měly být čitelnější ve tmavším prostředí nebo ve tmě. A právě nočního režimu se týká zmiňovaná novinka. Jelikož hodinky obsahují velké množství senzorů, včetně čidla pro sledování okolního světla, nově dokážou Apple Watch Ultra v závislosti na prostředí přepínat do nočního režimu automaticky. Je skoro zvláštní, že tuto drobnost výrobce neimplemetoval do nejvyšší řady už od začátku, ale skoro až po roce od uvedení na trh.

Apple Watch Ultra
foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Systém watchOS 10 bude ve finální verzi uživatelům k dispozici až na podzim. Pokud však patříte mezi nedočkavce a rádi byste tuto novou funkci na svých hodinkách využívali už nyní, aktuálně je možné si stáhnout vývojářskou verzi systému, případně počkat na beta verzi pro veřejnost. Je však třeba počítat s tím, že v testovacích verzích watchOS nemusí vše fungovat na 100%, jelikož mohou obsahovat velkou řadu chyb.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button