Tipy a triky

Tip: jak vypnout a restartovat nejnovější iPhony?

iOS 11 je na nových iPhonech vcelku spolehlivým systémem. Pořád však jde o směs jedniček a nul a čas od času je zkrátka zapotřebí provést restart celého zařízení. Apple poslední roky, kromě představování nových produktů, rád experimentuje i s kombinací jednotlivých tlačítek. Takže, jak tedy vůbec vypnout nebo restartovat nejnovější iPhony?

Pokud vlastníte iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus, vypínací proces zůstává stejný jako na předešlých zařízeních s nakousnutým jablkem. Stačí na přibližně dvě sekundy stisknout „Boční tlačítko“ a automaticky se objeví nabídka s možnostmi vypnout zařízení, „Zdravotní ID“ nebo „Tíseň SOS“.

V případě iPhonu X je ale zapotřebí stisknout „Boční tlačítko“ a navíc jedno z tlačítek hlasitosti. Až poté se dostaneme do již zmiňované nabídky pro vypnutí telefonu.

Alespoň, že restartování je u všech tří modelů stejné, byť jiné, než na jaké jsme byli doposud zvyklí:

  1. Stiskněte a pusťte tlačítko zesílení hlasitosti
  2. Stiskněte a pusťte tlačítko zeslabení hlasitosti
  3. Stiskněte a držte Boční tlačítko, dokud se nezobrazí logo Applu

Pokud jste byli úspěšní, telefon se restartuje. Je otázka, co inženýry z Cupertina k novému způsobu ovládání vedlo. Osobně mi ale nová kombinace přijde trochu zmatečná a posloupnost jednotlivých tlačítek rozhodně vyžaduje více pozornosti, než předešlé ovládání.

Tip pro iPhone X: jak povolit funkci Dosah a zvýšit tím uživatelský komfort

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button