Tipy a triky

Už máte vyplněno Zdravotní ID ve svém iPhonu? Může vám zachránit život

Prázdniny jsou v plném proudu a aktivity spojené s letními radovánkami neberou konce. V létě se chce zkrátka každý bavit a užívat si vše naplno. I když si to často moc nepřipouštíme, nebezpečí na nás číhá na každém rohu. Odřeniny nebo běžné zlomeniny končetin se dají relativně hravě zvládnout, co ale když se zraníme natolik, že o sobě nebudeme schopni podat žádné informace? Pokud k tomu ještě trpíme alergií na určité látky obsažené v lécích, může nastat obrovský problém. V takovém případě může přijít vhod vyplněné Zdravotní ID v iPhonu. Lékaři z celého světa jsou na tuto situaci řádně vyškoleni, takže ví, jak dané informace zobrazit. Aby však bylo co zobrazit, musíme si my, potenciálně budoucí pacienti, nejdříve vyplnit ty správné kolonky. Proto jsme pro vás připravili jednoduchý návod, který vás krok po kroku povede.

  1. Otevřeme aplikaci Zdraví a přepneme se do záložky Zdravotní ID (vlastníci iPhone 6s nebo 7 mohou využít rychlé volby pomocí 3D Touch)
  2. Posuneme se úplně dolů, kde vybereme možnost Upravit
  3. Krizový přístup – Zobrazit při uzamčení necháme aktivní (slouží pro možnost zobrazit vyplněné informace bez hesla nebo otisku prstu)
  4. Jako první vyplníme Datum narození, Zdravotní problémy a záznamy, Alergie a reakce nebo Léky. Je dobré si na vyplňování udělat trochu času a vše zapsat svědomitě a podle pravdy.
  5. Dále zvolíme krevní skupinu, jestli chceme být dárci orgánů, váhu a výšku.
  6. V poslední řadě je dobré přidat alespoň jeden krizový kontakt. Člověk, který vás zachraňuje se díky tomu může spojit s vaší rodinou a předat jim důležité informace.
  7. Potvrdíme stiskem Hotovo.
  8. Nyní se podíváme, jak vyplněné informace zobrazit při uzamčeném telefonu. Probuďte iPhone a záměrně zadejte špatné heslo nebo otisk prstu, který nepoužíváte při běžném odemykání telefonu. V levém dolním rohu zvolte Krizová situace a v tom samém místě následně otevřete Zdravotní ID. A zde už pěkně pohromadě vidíte veškeré informace, které jste si zapsali a které mohou přispět k záchraně vašeho života. Zároveň už také víte, jak dohledat informace o někom, kdo může potřebovat vaši pomoc

Nezapomeňte, že v rámci co nejefektivnější lékařské pomoci je dobré své zdravotní informace pravidelně aktualizovat. I přesto, že je tato funkce užitečná, doufám, že ji nikdy nebudete potřebovat, ať už jako zachránce nebo pacient.

Tato aplikace pro Apple Watch vás upozorní na srdeční arytmii

 

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button