Watch

Tato aplikace pro Apple Watch vás upozorní na srdeční arytmii

S příchodem nositelné elektroniky a hromady chytrého příslušenství se pro řadu lidí otevřela možnost sledovat svůj zdravotní stav důkladněji než kdykoliv dřív. Ať už se jedná o měření hmotnosti (recenze chytré váhy iHealth), tlaku, tepové frekvence, nebo dalších tělesných funkcí člověka, vše je zapisováno do aplikací. A jedné takové aplikaci se dnes budeme věnovat.

Cardiogram-Apple-Watch-Heart-TrackerO podrobné statistiky i nejrůznější ocenění není v aplikaci nouze

Cardiogram slouží pro monitorování srdečního tepu pomocí Apple Watch. Jeho vývojáři spolupracují od března 2016 s kalifornskou univerzitou v San Franciscu na nové studii zvané Health eHeart. Do února letošního roku se do programu zaregistrovalo přes 6000 uživatelů a 200 z nich díky tomu odhalilo problémy s nepravidelným tlukotem svého srdce. Včasná diagnostika přitom může zabránit infarktu, onemocnění ledvin nebo dalším nemocem.

Cardiogram thumbnail_0Komplikace s aktuálním přehledem tepové frekvence

Cardiogram měří tepovou frekvenci podobným způsobem jako systémová aplikace Srdeční tep. Výhodou však je možnost zapnutí kontinuálního snímaní srdečního tepu (co 10 sekund), jeho neustálý přehled díky komplikaci na ciferníku nebo zobrazení jednotlivých měření přímo na hodinkách. Tohle všechno původní aplikace od Applu postrádá. Jedinou nevýhodou pro někoho může být prostředí v angličtině. Nejde ale o nikterak složitá slovíčka a pokud se přes tento fakt přenesete, Cardiogram vás nezklame.

[appbox appstore https://itunes.apple.com/us/app/cardiogram-watch-your-heart-rate-health/id1000017994?mt=8]

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button