Tipy a triky

Tip: Jak nastavit tmavý vzhled v macOS Mojave?

Jako již tradičně, i letos Apple na začátku června letošního roku představil své nejnovější operační systémy iOS 12 (recenze), watchOS 5 a macOS Mojave. A jak jste jistě z nadpisu poznali, právě macOS Mojave je pro dnešní návod nepostradatelnou součástí. Nejen, že se inženýři z Cupertina „dostali” po čtyřech letech ze spárů národních parků, kromě ostatních funkcí, přidali ještě jednu – Tmavý vzhled. Funkce, po které řada uživatelů již několik let volala, je konečně tady. Pojďme se tedy podívat, kde tmavý režim najdeme, a jak jej vlastně aktivujeme?

  1. Otevřeme Předvolby systému
  2. Klikneme hned na první položku Obecné
  3. Najdeme řádek Vzhled a vybereme Tmavý motiv. A máme hotovo

Poznámka: Všimněte si také nových barev zvýraznění. Na výběr je aktuálně 8 barevných variant, které mění barvy u jednotlivých kontextových nabídek napříč celým systémem. macOS Mojave si tak ještě více, než kdy dřív, můžete přizpůsobit podle sebe a svého vkusu.

macOS Mojave nově nabízí 8 barev zvýraznění, které změní barvy všech kontextových nabídek v systému

Tímto nastavením veškeré systémové nabídky ztmavnou, což může hlavně v pozdějších večerních hodinách přijít vhod. Pokud jste milovníci tmavých barev, můžete si tento vzhled samozřejmě nastavit napořád. Osobně se mi ale více zamlouvá klasická bílá, která do systému tak nějak více zapadá.

Tmavý vzhled se promítne do všech nativních aplikací, včetně příchozích notifikací

Jestli je to způsobeno mou oblíbeností bílé barvy nebo spíše silný zvyk na světlé prostředí macOS, nedokážu odhadnout. Hned první večer mě ale zamrzel fakt, že se tmavý režim neaktivuje automaticky v průběhu stmívání, stejně jako to například umí nové dynamické tapety. Apple do nastavení mohl klidně přidat jednu kolonku s automatickým zapnutím této funkce, zkrátka tak, aby si uživatel mohl vybrat. Kdo ví, možná, že se dočkáme v dalších aktualizacích.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. tak nevím zda se dostali ze spárů národních parků, ty duny jsou podle mě z Mojave national preserve – Kelso dunes, nedaleko od městečka Kelso, zajímavý přírodní úkaz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button