Novinky

Tim Cook prozradil, v čem tkví úspěch Applu a jak to vypadá s brýlemi pro rozšířenou realitu

Tim Cook během své cesty po Evropě dal rozhovor deníku The Independent, při kterém se rozpovídal o rozšířené realitě a prozradil několik zajímavých informací. Podle Cooka je ARKit důležitou platformou, která může v následujících letech změnit způsob, jakým používáme mobilní elektroniku. Apple dal vývojářům ucelenou sadu nástrojů a technologii, která jim umožní rozvinout jejich kreativitu a vytvořit novou generaci mobilních aplikací. Cook dále zmínil, že hlavní výhoda jeho společnosti spočívá v propracovaném ekosystému, který nemůže nabídnout žádný z jeho konkurentů. „Naši konkurenti se snaží o napodobení našeho snažení, ale prostě nemají takové možnosti, jako máme my“, říká Greg Joswiack, viceprezident pro iOS marketing. „Ostatní výrobci nemají takovou kontrolu nad hardwarem a softwarem. Jejich vzájemná integrace do fungujícího celku je pro nás typická,“ dodal Tim Cook.

Další část rozhovoru se točila výhradně kolem rozšířené reality (AR). Cook narovinu přiznal, že AR má vliv na to, co se aktuálně děje v App Store a do budoucna máme očekávat ještě dramatičtější vývoj. Díky masivní základně uživatelů vlastnících iPhone se ARKit doslova přes noc stal nejsilnější platformou podporující rozšířenou realitu.

Ford začal při vývoji svých automobilů používat rozšířenou realitu

Tim Cook mimo jiné zareagoval na spekulace ohledně vývoje brýlí pro rozšířenou realitu, o nichž se média v průběhu roku několikrát zmiňovala. „V současné době neexistuje dostatečně vyspělá technologie, která by zaručila požadovanou úroveň uživatelského zážitku. Největší problém tkví v zobrazovacích schopnostech, respektive omezeném zorném poli a nutnosti umístit veškerou elektroniku kolem obličeje. Stejně jako u všech Apple produktů chceme nabízet pouze to, u čeho můžeme mít pocit, že jde nejlepším řešením na trhu.“ Ačkoli tím Cook přímo neodpověděl, zda jeho společnost pracuje na takovém projektu, je evidentní, že technologická vyspělost jednotlivých komponent je krajně neuspokojivá.

Z toho lze snadno vydedukovat, že pokud se někdy objeví brýle pro rozšířenou realitu s logem Applu, nestane se tak dříve jak za několik let. Podle zákulisních informací se kalifornský výrobce pokusil o testování několika různých prototypů, nicméně praxe ukázala, že podobný typ produktu bude vyžadovat mnohem pokročilejší technologie, než jaké jsou momentálně k dispozici.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button