Novinky

Těžké časy Netflixu: konkurence stahuje kvalitní obsah a ubývají i dlouholetí předplatitelé

Co si běžný člověk představí, když se řekne Bitcoin nebo kryptoměna? Zvlášť v poslední době to pravděpodobně bude pád. Zatímco nejznámější kryptoměna od svého vrcholu odepsala necelých 60 procent, některé klasické akcie jsou na tom ve skutečnosti ještě hůře. Především jde o případ streamovacího giganta Netflix, jehož akcie se aktuálně prodávají 72 procent pod vrcholem. Nejen z toho je zřejmé, že videopůjčovna 21. století to nebude mít jednoduché. Předplatitelé ubývají,  nováčci se nehrnou a na konkurence jen roste.

Zdroj: antenna

Z celkové bilance společnosti vedení Netflixu rozhodně radost nemá. Firma totiž během posledního čtvrtletí ztratila 200 tisíc uživatelů. Tento počet vynásobený minimálně 10 dolary měsíčně už představuje zásadní finanční ránu. Největší podíl uživatelů, kteří předplácení služby zrušili, tvořili poměrně noví členové. Konkrétně jde o 60 procent  z nich. 19 procent ukončených členství pocházelo od uživatelů, kteří vydrželi mezi rokem až dvěma. A co Netflix nejspíše bolí nejvíce, 13 procent odchodů tvořili lidé, kteří si službu předpláceli více než 3 roky. Na počátku roku 2020 byl tento podíl jen 5 procent. Celkově si Netflix v posledním čtvrtletí zrušilo 3,6 milionů lidí. A příchod nových tento trend nezvrátil.

Apple Watch Series 8 dostanou plochý displej a ženám napoví, v jaké fázi ovulačního cyklu se nachází

Přitom nejde o neduh, který by zachvátil celý trh. Naopak. Díky nově vznikajícím službám počet předplatitelů streamovacích služeb stále roste. Netflix jich jen není schopen zachytit a udržet dostatečné množství. Data z výzkumu agentury Antenna naznačují, že uživatelé Netflixu neodpouští zvyšování cen. Právě to by totiž mělo mít vliv na jejich odliv. Netflix se navíc musí potýkat s úbytkem kvalitního obsahu. S tím, jak své streamovací služby představují jednotlivé společnosti jako například NBC Universal, Disney nebo Paramount, stahují svou tvorbu od konkurence a umísťují ji na svých exkluzivně na svých službách. Netflix se tak musí více spoléhat na svůj originální obsah.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button