Novinky

Netflix chce zamezit sdílení hesel mezi uživateli. Opatření chce zavést již velice brzy

To, že se Netflixu v poslední době nevede úplně dobře, je známo už několik měsíců. Nyní se však tato streamovací služba pokouší zvýšit své tržby, a to pomocí zamezování sdílení hesel mezi uživateli. Momentálně je totiž spousta uživatelů, které heslo k Netflixu poskytnou svým přátelům či známým, a tím pádem používá jeden účet několik domácností. Namísto několika plateb tedy tato streamovací platforma obdrží od skupinky lidí jen jednu platbu měsíčně.

Kvůli tomuto problému chce tedy Netflix v prvním čtvrtletí roku 2023 domácnostem, kterých je více než 100 milionů, zamezit v používání účtů od jiných předplatitelů a donutit je, aby si pořídili vlastní předplatné. Toho hodlá docílit sledováním IP adres, identifikátorů zařízení a aktivity používání, které bude monitorovat a zjišťovat, zda daný uživatel patří do stejné domácnosti či nikoliv. Jak bude tento způsob fungovat v praxi, je ale zatím otázkou.

foto: Unsplash (autor: Malte Helmhold)

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Netflix chce se sdílením účtů mimo domácnost nadobro skoncovat, tak nejnovější spekulace hovoří jinak. Tato streamovací služba chce totiž svým uživatelům údajně nabídnout možnost přidat do účtu dalšího člena, který s ostatními nebydlí pod jednou střechou, bude za to však muset zaplatit. Částka, která by se platila za sdílení hesla s jinou osobou se poté odhaduje na 6,99 dolarů, což je v našich končinách asi 150 korun. Tento způsob monetizace by poté mohl pomoci jak Netflixu, který by mohl kupovat více licencí na filmy i seriály, tak i uživatelům, jež by mohli na předplatném ušetřit.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button