Novinky

Disney+ chce po vzoru Netflixu zamezit sdílení hesel mezi uživateli

Již před několika měsíci Netflix oznámil, že chce zabránit sdílení hesel mezi uživateli, kteří nejsou v jedné domácnosti. Nasadil proto mechanismy fungující na principu sledování IP adres. Ty se poté staraly o sledování toho, aby se každé zařízení přihlášené do daného účtu alespoň jednou měsíčně připojilo na domácí Wi-Fi a pokud tuto podmínku nesplnilo, nebylo danému zařízení umožněno Netflix používat.

Zdroj: netflix

Téměř totožnou funkci chce nyní zavést i konkurenční služba Disney+. Už v srpnu tohoto roku totiž generální ředitel Disney Bob Iger uvedl, že společnost Disney zavede taktiku k ukončení sdílení hesel mezi uživateli, kteří nežijí ve stejné domácnosti na jejich platformě od roku 2024. Nyní to však vypadá, že této funkce se dočkáme dříve, a to už 1. listopadu. Kanadští uživatelé totiž začali dostávat e-maily, kde jsou s touto novinkou seznámeni a upozorněni, že bude tato funkce zavedena počínaje 1. listopadem 2023. Tento datum se má týkat zatím pouze Kanady, je však ale samozřejmě pouze otázkou času, kdy tato změna nastane i v dalších zemích včetně těch evropských.

Není divu, že se Disney vydává po stejné cestě jako Netflix. Po zavedení mechanismů, které tento problém se sdílením hesel řeší totiž Netflix zaznamenal větší počet registrací a platících účtů, což pochopitelně přinášejí větší zisky. Disney navíc ve třetím fiskálním čtvrtletí zaznamenalo ztrátu 512 milionů dolarů a logicky chce tyto ztráty vykompenzovat. Momentálně tedy tato společnost doufá, že tímto krokem donutí co nejvíce uživatelů, aby platili předplatné a sdíleli ho pouze v rámci domácnosti a nikoliv s širší rodinou či přáteli, kteří mají jiné bydliště.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button