Test výkonu Samsung Galaxy S8 a iPhone 7 Plus: uhádnete, kdo z nelítostného souboje vyšel jako vítěz?

Test výkonu Samsung Galaxy S8 a iPhone 7 Plus: uhádnete, kdo z nelítostného souboje vyšel jako vítěz?

Pokud jste v posledních týdnech nechytali motýly v Amazonii, jistě vám neunikla zpráva (článek zde) o představení smartphonu Samsung Galaxy S8. S přihlédnutím na hardwarovou výbavu se dá hovořit o králi na poli androidích smarphonů pro rok 2017. Stačí to však na to, aby překonal téměř osm měsíců starý iPhone 7 Plus?

Na tuto otázku se pokusili najít odpověď tvůrci YouTube kanálu EverythingApplePro. Výstup v podobě publikovaného videa srovnává oba smartphony, respektive rychlost, s jakou jsou schopny spouštět sérii aplikací. Tento typ testování je nejblíže reálným situacím každodenního provozu. Inženýři Samsungu se zřejmě hodně snažili, nicméně v praxi se opět ukázalo, že nabušený čipset kombinující osmijádrový procesor a 4GB operační paměť nemusí nutně znamenat jasné vítěství. Nebudeme vás příliš dlouho napínat a rovnou prozradíme, že iPhone 7 Plus nemilosrdně jihokorejskou novinku zadupal do země.

Za úspěchem iPhonu evidentně stojí skvělá optimalizace a těžko napodobitelná souhra hardwaru a softwaru. O další neméně zajímavé srovnání se postarala redakce serveru PhoneArena, která otestovala výdrž. I v tomto případě iPhone 7 Plus nechal veškerou konkurenci za sebou. Více jak devítihodinová výdrž znamenala jasné prvenství.

Recenze iPhone 7 Plus: staronový vůdce mezi smartphony

V podstatě jedinou disciplínou, kde pomalu dosluhující iPhone 7 Plus ztrácí, je doba potřebná pro nabití integrovaného akumulátoru. Zde je ovšem vhodné dodat, že většina současných konkurentů disponuje podporou standardů pro rychlé nabíjení.

Samsung-Galaxy-S8-Plus-battery-test-results-PhoneArena-003

Ať už se podíváme na srovnání z jakéhokoli úhlu, je evidentní, že segment mobilní elektroniky se dostal do bodu, kde hraje první housle skvěle odladěný software. Tento trend je patrný již v několika posledních letech, kdy se výrobní procesy čipsetů dostaly pod magickou hranici dvaceti nanometrů. Pokud se v dohledné době neobjeví výraznější technologické objevy schopné komerčního nasazení, Apple se evidentně nemá čeho obávat.

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

One comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.