Novinky

Test odolnosti iPadu Pro odhalil závažný nedostatek. Ohne ho i malé dítě

Nový iPad Pro přinesl zbrusu novou konstrukci, která je tenčí a nabízí podstatně menší rámečky kolem displeje. To je dobrá zpráva pro všechny, co iPad Pro často přenáší a používají ho převážně na cestách. Kompaktnější design ovšem nese i jistá úskalí, na které se zaměřil tvůrce YouTube kanálu JerryRigEverything.

Tento kanál se soutředí na ověření odolnosti mobilních zařízení a proto bylo pouze otázkou času, kdy přijde na řadu také iPad Pro. Jako první se destrukce dočkalo pero Apple Pencil. Po relativně snadném zlomení se naskytl pohled do útrob, kde se ukrývá cívka pro bezdrátové nabíjení, akumulátor a hlavní jednotka snímající údaje o naklonění a přítlaku.

Majitelé iPadu Pro by měli být opatrní

Další část videa se už věnuje výhradně iPadu Pro. Po klasickém mučení zjišťující odolnost displeje a hliníkového šasi se dostalo také na sklíčko hlavního fotoaparátu. Přestože Apple tvrdí, že objektiv kryje syntetický safír, k jeho poškrábání postačil hrot s úrovní tvrdosti šest. Z toho je tedy patrné, že složení safíru není rozhodně tak čisté, jak by se mohlo zdát.

O poznání větší znepokojení budí tuhost hliníkové konstrukce. K ohnutí totiž není nutné vynaložit žádné větší úsilí. Budoucí majitelé by tedy měli na svůj tablet dávat opravdu pozor. V praxi bude stačit chvilka nepozornosti či nešťastný pád a z iPadu se může okamžitě stát velmi drahé těžítko.

iPad Pro je mnohem větší bestie než se čekalo. V testech výkonu drtí naprosto všechny a všechno

Tělo nového iPadu Pro je tenké pouhých 5,9 mm, což se logicky muselo odrazit na tuhosti. U Applu přitom nejde o první zařízení, které má podobný problém. Poměrně velké pozdvižení rozpoutal iPhone 6/Plus, který se uživatelům ohýbal v kapse. Na tlak ze strany veřejnosti pak Apple přišel s řešením v podobě vyztužené konstrukce v problematických místech. Existuje proto šance, že podobný scénář se odehraje také v případě iPadu Pro.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button