Novinky

Test hlučnosti klávesnic: krok zpět se u MacBook Pro 16“ vyplatil

Klávesnice MacBooků jsou poslední čtyři roky velkým tématem. Apple totiž v roce 2015 poprvé na trh uvedl klávesnici s takzvaným motýlím mechanismem, která měla neuvěřitelně nízký zdvih kláves. Kdo si na tento typ klávesnice zvykl, každý ostatní laptoop pro něj začal působil těžkopádně asi jako psací stroj. Klávesnici typu Butterfly ovšem od začátku doprovázela řada problémů. Byly velmi hlučné a pod klávesy se často dostávaly nečistoty, což vedlo k poruchám.

Apple na to poměrně pružně reagoval a každý rok se tak na trhu objevila inovovaná verze klávesnice. Poslední z nich dostala speciální membránu, která měla zamezit pronikání nečistot. Letos už to ale Apple vzdal a u 16″ MacBooku Pro se vrátil k osvědčené klasice. Teď už jeho klávesnice nemají „motýlí“, ale „nůžkový mechasnimus“. Nový 16″ MacBook Pro je ta trhu velmi krátkou dobu, a tak je ještě brzo na hodnocení, zda se ze strany Applu jedná o správný krok.

Deník Wall Stret Journal se ovšem rozhodl porovnat hlučnost jednotlivých typů klávesnic. Jablečná novinka by totiž oproti ostatním MacBookům měla být tišší. K potvrzení tohoto tvrzení se redaktoři zavřeli do zvukotěsné místnosti. Aby byl test trochu zajímavější, zúčastnil se jej také psací stroj. Jak se dalo předpokládat, tento předchůdce dnešních počítačových klávesnic byl zdaleka nejhlučnější. Konkrétně vydával hluk 60,2 decibelů.

Elon Musk dostává na internetu za svůj Cybertruck pořádný výprask. Zde jsou ty nejlepší vtípky

Hned na druhém místě ovšem skončil MacBook Air s klávesnicí typu Butterfly, jež vydával zvuk rovnající se 41,9 decibelům. Za poměrně hlučný můžeme považovat také Surface Laptop 3 od Microsoftu a Dell XPS 13. Poté se 31,2 decibely následoval MacBook Pro 2015. Jeho větší a novější nástupce 16″ MacBook Pro poté zaznamenal 30,3 decibelů. Oproti modelu Air se tak jedná o poměrně zásadní rozdíl. Nejtišší byl pak PixelBook Go od Googlu.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close