Novinky

Nový MacBook Pro prošel detailní pitvou. Nejzajímavější novinkou je inovovaná klávesnice

Pár dní zpět jsme vás informovali o tom, že Apple nečekaně uvedl výkonnější verzi některých svých současných MacBooků Pro (článek zde). Upgrade byl zaměřen na výkon zařízení, ale dotkl se i klávesnice. Výrobce ve své tiskové zprávě klade důraz právě na tuto změnu. Nová klávesnice má být vyrobena z odolnějších materiálů, což má zaručit vyšší míru spolehlivosti.

Netrvalo dlouho a Kalifornská společnost iFixit nový MacBook Pro (recenze) okamžitě „rozpitvala“. Změna byla, podle předpokladu, nalezena v samotné klávesnici. Nové membrány kláves tak nepatrně změnily svůj vzhled, ruku v ruce s ním i své vlastnosti.

iFixit poskytl porovnání spínačů MacBooku Pro 2018 a 2019. Na první pohled si tak můžeme všimnout, že samotná silikonová část je nyní průhlednější než její starší verze. Nově materiál působí na dotek o něco jemněji, tvrdí odborníci iFixitu. Dle výsledků spektrometrické metody se zdá, že nyní jsou membrány vyrobeny z polyamidových vláken, na rozdíl od předešlého polyacetylenu.

Další změna byla objevena v „kopuli“, která je nad každým spínačem kláves – změnila se její velikost a tvar. Mohlo by jít o novou vylepšenou slitinu, která by mohla zajistit prevenci problémů s odrazem a poskytnout tak i delší životnost. Můžeme jen doufat, že tyto drobné změny přinesou pozitivní dopad na častý problém notebooků od Applu.

Kromě klávesnice a vylepšeného výkonu na novém MacBooku Pro více změn nehledejte, jde totiž pouze o hardwarovou revizi. Všechny vnitřní komponenty zůstávají připojeny k základní desce, zatímco klávesnice, baterie, reproduktory a dotykový panel jsou slepeny do jedné části. Zařízení tímto, dle iFixitu, stále disponuje nejmenší mírou opravitelnosti.    

Štítky

Dominik Lipavský

Rád píšu a čtu. O Applu, mobilech, technologiích. Prostě o všem kolem. Kromě jablíček mám nejradši čas se svojí polovičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close