Novinky

Apple v tichosti uvedl vylepšený MacBook Pro s přepracovanou klávesnicí a našlapanými procesory

Apple během včerejšího odpoledne vydal tiskovou zprávu, v níž oznámil novou revizi modelové řady MacBook Pro. Konkrétně se jedná pouze o modely s dotykovým TouchBarem, které dostaly zbrusu nové procesory a vylepšenou klávesnici.

Osvěžení MacBooku Pro udělá pravděpodobně radost především profesionálním uživatelům, kteří si budou moci vybrat až osmijádrové procesory Intel Core 8. a 9. generace. Díky nim může mít MacBook Pro teoreticky až o 40 % vyšší výkon než verze s „šestijádrem“. Pro úplnost je vhodné dodat, že nejnašlapanější „osmijádro“ Intel Core i9 (2,4 GHz, Turbo Boost až 5,0 GHz) lze mít pouze v kombinaci s 15“ MacBookem Pro.

Spíše než výkonnější čipové sady zní zajímavěji nová klávesnice s motýlkovým mechanismem. Apple v tiskové zprávě tvrdí, že MacBooky Pro s TouchBarem se mohou pochlubit přepracovaným spínacím mechanismem. Inženýři použili nové materiály, které mají v praxi eliminovat problémy se zasekáváním kláves. Ostatně je to právě klávesnice, která je často terčem kritiky ze strany odborné i široké veřejnosti.

Co se bohužel nezměnilo, je způsob, jakým MacBooky pracují s odvodem odpadního tepla od grafických čipů. Nadměrné zahřívání v centrální oblasti základny patří po problémech s klávesnicí mezi nejčastěji skloňovaná negativa.

Zamrzí také fakt, že všechny výše zmíněné novinky se týkají pouze MacBooku Pro s dotykovým TouchBarem. Verze bez dotykové lišty se musí i nadále spokojit pouze se sedmou generací procesorů Intel a druhou generací problémové klávesnice z roku 2017.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close