Novinky

Tesla zveřejnila video ze speciální laboratoře, kde testuje bezpečnost svých elektromobilů

Elektromobily Tesla jsou plné protikladů. Na jedné straně nabízí ty nejmodernější dostupné technologie a na straně druhé jsou neustále popotahovány za mizerné dílenské zpracování. To ovšem nemění nic na tom, že Tesly patří dlouhodobě mezi nejbezpečnější auta na světě. Důkazem jsou nejnovější testy Euro NCAP, v nichž Tesla Model 3 získala plný počet hvězdiček.

Stejně jako ostatní automobilky také Tesla disponuje vlastní laboratoří, kde testuje bezpečnost svých modelů. Díky zveřejněnému videu se nyní můžeme na zmíněné pracoviště podívat a udělat si vlastní obrázek o tom, jak celý proces testování vypadá.

V prvé řadě je důležité zmínit, že Tesla využívá v hojné míře počítačové simulace. Díky tomu dokáže velmi přesně odhalit možné problémy a zároveň to automobilce pomáhá ušetřit nemalé finance. Poslat auto proti zdi v počítači a to samé provést se skutečným vozem, jsou dvě rozdílné věci.

Když jsou inženýři s výsledky simulací spokojeni, přechází k testování, během nichž roztáhnout produkční verzi automobilu proti zdi. Veškeré dění je důkladně monitorováno řadou kameru uvnitř i vně vozu a armádou nejrůznějších senzorů. Data z crashtestů putují k podrobnému zpracování, během čehož se hledá i sebemenší prostor pro zlepšení.

Publikované video například zachycuje fungování airbagu spolujezdce, který si Tesla navrhla na míru svým elektromobilům. Design vzduchového polštáře dokáže obepnout pasažéra tak, aby během havárie nepřišel do přímého kontaktu s žádnou částí interiéru.

Konkrétně Tesla Model 3 díky tomu získala doslova výborné hodnocení, kterým se automobilka velmi ráda chlubí. V podstatě se není ani čemu divit, jelikož čím dál více kupujících se při výběru soustředí právě na bezpečnostní prvky a asistenční systémy.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close