Novinky

Tesla začala konečně prodávat nejlevnější variantu Model 3. Na kolik tahle kráska vyjde?

Nejlevnější Tesla Model 3 jde do prodeje. Příznivější cena může nalákat další zájemce

Minulý týden jsme vám přinesli článek o tom, že Tesla Model 3 se stala nejprodávanějším osobním vozem z produkce amerických automobilek. Nově to však vypadá, že svůj náskok by mohla v následujících měsících ještě navýšit. Elon Musk totiž na svém Twitteru zveřejnil zprávu, že automobilka začíná nabízet základní variantu. Její cena startuje startuje na částce 35 tisíc dolarů (zhruba 800 tisíc korun), což může být impulzem pro další zájemce o tento atraktivní elektromobil.

Americká automobilka ještě donedávna totiž umožňovala objednávat pouze dražší varianty s pohonem všech kol, větším akumulátorem a dojezdem až 500 kilometrů na jedno nabití. S tím pochopitelně koresponduje koncová cena, která se může lehce přehoupnout přes 50 tisíc dolarů.

Otec automobilky se během minulého týdne pochlubil, že Tesla začíná přijímat předobjednávky na nejlevnější verzi. Základní Tesla Model 3 nabízí dojezd 420 kilometrů na jedno nabití a poháněnou zadní nápravu. Ústupky jsou pochopitelně i na straně další výbavy, která však s ohledem na konkurenci nezní vůbec špatně.

Ani s nejlevnější Tesla Model 3 nebudete brzdou provozu

Co už tak příjemné není, jsou termíny dodání, které se pohybují v rozmezí od čtyřech do šesti měsíců. Na druhou stranu se sluší dodat, že Tesle se daří navyšovat produkční kapacity, což může ve finále dodací lhůty zásadní zkrátit.

Provětrali jsme Tesla Model X 100D. První SUV, co vám dá křídla

Ačkoli se tu bavíme o nejlevnější Tesle, neznamená to, že její majitel bude brzdou provozu. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za velmi příjemných 5,6 vteřiny, maximální rychlost je elektronicky omezena na 200 km/h. Zájemci si mohou nový vůz nakonfigurovat a objednat prostřednictvím oficiálního webu automobilky. Základní barvou je černá, za další odstíny je nutné si připlatit. Obdobná situace panuje také u další příplatkové výbavy, která může zahrnovat autopilota (5 000 dolarů), 19“ litá kola či interiér laděný do bílé barvy, který přijde na dalších 1000 dolarů.

Jakkoli to s Teslou vypadalo ještě před několika měsíci nahnutě, aktuálně se jí konečně začíná dařit. Automobilka se dostala z “výrobního pekla” a pomalu dostává závazkům, které Elon Musk sliboval.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button