Novinky

Tesla během evakuace před hurikánem vzdáleně navýšila dojezd svých aut. Majitelé díky tomu ujeli o 50 kilometrů více

Automobilka Tesla během evakuace před hurikánem Irma, který spustošil pobřeží Floridy nenápadným způsobem pomohla nemalé části majitelů elektromobilů Tesla v dotčené oblasti. Automobilka Elona Muska prodává své vozy s bateriemi o výkonu 60 kWh. Ty jsou ale ve skutečnosti certifikovány až na výkon 75 kWh. Levnější verze Modelu S a X s kratším dojezdem mají totiž stejnou baterii jako dražší modely. Výkon baterií je přiškrcen softwarem.

A právě ti zákazníci, kteří si pořídili levnější Teslu o výkonu 60 kWh získali na omezený čas pro svůj elektromobil prodloužený dojezd. Tento krok učinila Tesla proto, aby svým zákazníkům ulehčila evakuaci. Ti tedy se svou Teslou ujeli před blížícím se hurikánem dále, než obvykle. Dočasný update softwaru provedla automobilka na dálku a dá se očekávat, že v následujících dnech budou baterie opět přiškrceny. Majitelé, kterým se zvýšený dojezd zalíbí si za 5 tisíc dolarů mohou koupit trvalý upgrade systému, který zároveň přináší několik dalších vymožeností. V  běžném provozu přineslo toto opatření majitelům Tesly dojezd vyšší o zhruba 50 kilometrů, což při evakuaci podobných rozměrů může výrazně pomoci. Pro úplnost pouze dodáme, že úřady nařídily evakuaci 7 milionů lidí, kteří mají trvalý v ohrožené oblasti.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button