FinderTerminalTipy a triky

Terminál a spořič obrazovky a lá Apple II

Pokud patříte mezi milovníky zlaté počítačové éry 80. let minulého století, nabízíme vám malou ochutnávku tehdejší doby, ve které počítačoví nadšenci pokládali základy počítačového průmyslu, kdy obrazovky zobrazovali pouze, pro laika nesmyslnou, změt čísel a znaků a kdy pánové Jobs a Wozniak stáli se společností Apple Computer Inc. na počátku její bohaté historie.

Ochutnávat můžete v podobě redesignu aplikace Terminál, která je vyvedena do podoby zobrazovacího výstupu legendárního počítače Apple II, kterému jsme věnovali tento článek. Aplikace, pojmenovaná Apple2, se chová naprosto stejně jako původní aplikace Terminál, která není užíváním Apple2 nijak ovlivněna. Ovšem pozor, funkčnost Apple2 je totožná s Teminálem a platí, že veškeré příkazy musí být zadávány s opatrností. Během uživání aplikace Apple2 jsme zjistili, že není možno zadávat příkazy kopírováním ze schránky, ale je nutné vypsat je.

 

Apple2 získáte ztažením tohoto balíčku s příponou .dmg, který po otevření odhalí další lahůdku v podobě spořiče obrazovky, opět ve shodném designu s aplikací Apple2. Spořič obrazovky – Apple2.saver nainstalujete jednoduše spuštěním příslušného souboru. Jak jste si jistě všimli, balíček obsahuje dalších 200 spořičů obrazovky pro váš Mac, jistě je tedy z čeho vybírat.

Zdroj: OSXdaily.com

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button