Novinky

Společně s iPhonem 12 přijde i nový iPad Air. Dostane USB-C a možná Touch ID pod displejem

Nejočekávanějším produktem Applu, který by se tento rok měl ukázat, je bezesporu iPhone. Nová generace veleúspěšného smartphonu ovšem není tím jediným, co značka pro letošek chystá. Novinky se očekávají také v produktové řadě iPadů. Konkrétně by mělo jít o nový iPad Air. Web MacOtakara o tomto tabletu tvrdí, že klasický lightning konektor vymění po vzoru vrcholných modelů Air za USB-C. Zdrojem této informace je jeden z dodavatelů z Číny.

 

zdroj: unslash

Spekulace uvádí, že čtvrtá generace iPadu Air bude do jisté míry vycházet z iPadu Pro. Mohl by tedy dostat obrazovku s úhlopříčkou 11 palců, kterou obklopí užší rámečky. Na trhu by se novinka měla objevit v druhé polovině letošního roku. Jako nejpravděpodobnější se tak jeví to, že se nový iPad ukáže ve stejný den jako iPhone 12. Tyto zvěsti se víceméně shodují s tím, co tvrdí i analytik Ming-Chi Kuo. Nedávno totiž mluvil o tom, že Apple chystá 10,8palcový iPad. MacOtakara se krátce zmiňuje také o iPadu Mini. Ten by se měl ukázat v roce 2021 s displejem o velikosti 8,5 až 9 palců. Měl by si zachovat konektor lightning.

Apple to opět neuhlídal. Světem již začaly kolovat makety modelů iPhone 12 a iPhone 12 Pro

Leaker, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou L0vetodream a nedávno spekuloval o šesté generaci hodinek Apple Watch, na téma nového iPadu Air dodává další informace. Apple jej údajně plánuje osadit mini-LED displejem. Pod něj se pokusí vměstnat čtečku otisků prstů. iPad Air by se tak mohl stát prvním zařízením značky, které bude mít Touch ID pod displejem. Jedná se však o jednu z divočejších spekulací, kterou zatím žádný věrohodnější zdroj nepotvrdil.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button