Novinky

Součástí iOS 13 je funkce, díky níž baterie v iPhonech zůstanou v dobré kondici po delší dobu

Smartphony jsou stále výkonnější, mají více paměti, jemnější displeje a lepší fotoaparáty. V jedné oblasti však stále zaostávají. Možná už tušíte, že mám na mysli výdrž, respektive vlastnosti akumulátorů, které ani zdaleka nenaplňují představy o ideálním stavu.

Ačkoli se Apple snaží do iPhonů vměstnat co největší akumulátor, stále to má daleko k tomu, co by si uživatelé přáli. Tomu navíc nenahrává ani postupné stárnutí baterie, která po dvou letech opakovaného nabíjení může ztratit až 20 % kapacity. A je to právě postupná degradace akumulátoru, kterou se Apple rozhodl držet na uzdě.

Konkrétně tak hodlá učinit prostřednictvím vylepšení v iOS 13. Nová funkce se jmenuje „Optimalizované nabíjení baterie“. Jejím smyslem je zmírnění následků spojených se stárnutím akumulátoru. Většina uživatelů (včetně mě) totiž nabíjí svůj iPhone přes noc, což integrované baterii příliš nesvědčí.

iPhone XS Max

Se zapnutou funkcí pro optimalizované nabíjení si iPhone zapamatuje, kdy a jak ho zpravidla nabíjíte. Pokud tak činíte přes noc, akumulátor se nenabije na víc než na 80 procent. Do plné kapacity se nabije předtím, než vám zazvoní budík. Do jisté míry jde o velmi jednoduché a efektivní řešení, jak zmírnit účinky degradování baterie.

Návod: jak do iPhonu nainstalovat veřejnou beta verzi iOS 13

Pokud jste se zapojili do veřejného beta programu, můžete si novou funkci v iOS 13 vyzkoušet s předstihem. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že režim učení funguje na jedničku. V průběhu noci se baterie nenabije na více než 80 %. Po zazvonění budíku však na mě čeká iPhone s plně nabitou baterií.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button