Tipy a triky

Návod: jak do iPhonu nainstalovat veřejnou beta verzi iOS 13

Apple předevčírem vydal první veřejnou beta verzi iOS 13. Překvapivě k tomu došlo již po třech týdnech od vypuštění vývojářské verze. To je tedy o několik týdnů dříve, než co původně avizoval Apple na konferenci WWDC 2019.

Má cenu si nainstalovat veřejnou beta verzi iOS 13?

V prvé řadě je třeba počítat s tím, že se stále jedná o sestavení, které trpí řadou neduhů. Konkrétně lze v iOS 13 narazit na spoustu chyb a problémů, které mohou ovlivňovat výkon a obecně tak srážet uživatelský zážitek z používání. V mém konkrétním případě šlo o nekorektní chování několika aplikací třetích stran a nestabilní Carplay.

Na druhou stranu se ovšem sluší dodat, že nejde o nic dramatického, co by vám znemožnilo iPhone používat. Veřejnou betu iOS 13 testuji na iPhone Xs Max (recenze), kde kromě několika softwarových šotků všechno šlape jako po másle. Pokud si tedy chcete vyzkoušet nové funkce v iOS 13, nastal ten správný čas pro aktualizaci.

Jak tedy na iPhone nainstalovat iOS 13?

V prvé řadě je nutné vlastnit některý z podporovaných iPhonů. Zde je jejich úplný seznam:

 • iPhone Xs
 • iPhone Xs Max
 • iPhone Xr
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone 6s Plus
 • iPhone SE
 • iPod touch (7. generace)

Pokud je vaše zařízení na výše uvedeném seznamu, můžeme jít na věc.

 1. Jako první navštivte z iPhonu stránku Apple Beta Software Program (odkaz zde)
 2. Pokud jste registrovaným uživatelem, klikněte na tlačítko “Sign in“ (přihlásit se). Pokud ne, vyberte možnost “Sign up“ (Zaregistrovat se), zadejte informace o vašem Apple ID a potvrďte smluvní podmínky.
 3. V horním menu vyberte záložku s iOS a klikněte na zvýrazněný odkaz enroll your iOS device (zapsat zařízení).
 4. Následně dostanete doporučení, abyste svůj iPhone zálohovali prostřednictvím iTunes. Dělat to sice nemusíte, ale pokud se chcete mít jistotu, nic tím určitě nezkazíte.
 5. Na webové stránce sjeďte níže a klikněte na tlačítko “Download Profile“ (stáhnout profil)
 6. Jakmile potvrdíte stažení, přejděte v iPhonu do Nastavení, na začátku nabídky byste měli vidět položku oznamující připravenost profilu, který už pouze stačí nainstalovat.
 7. Po nainstalování profilu a restartu iPhonu přejděte opět do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru. Zde se vám již zobrazí možnost stáhnout iOS 13. Aktualizace proběhne tradiční způsobem; to znamená stáhnutí instalačního balíčku, po čemž následuje samotná instalace operačního systému iOS.

A to je celé! Na iPhonu vám právě běží veřejná beta verze iOS 13. Další aktualizace lze očekávat zhruba jednou za dva týdny. Každé sestavení s sebou přináší opravu evidovaných chyb a lepší stabilitu systému.

Máte už na svém iPhonu nainstalované iOS 13? Dejte nám vědět o svých zkušenostech v komentářích.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close