Novinky

Sonos vypustil zbrusu novou aplikaci Sonos S2 s podporou Dolby Atmos a řadou dalších novinek

Společnost Sonos představila zbrusu novou mobilní aplikaci Sonos S2, která má uživatelům nabídnout o třídu lepší zážitek, než tomu bylo u předchozí verze. Nová aplikace dorazila pouze několik týdnů po oficiální premiéře soundbaru Sonos Arc, hardwarové revizi reproduktoru Sonos Five a třetí generace subwooferu Sonos Sub.

Sonos S2 přináší nový design a funkce

Nová aplikace Sonos S2 tak přináší plnou podporu standardu Dolby Atmos a přehrávání hudby v mnohem vyšší kvalitě. Do nového kabátku se převléklo také uživatelské rozhraní, které nyní působí svěžejším dojmem. Vývojáři dále zapracovali na ovládání, které je opět o něco intuitivnější a obecně je cítit, že byl kladen velký důraz také na celkovou stabilitu.

Mezi ostatní novinky patří lepší vyhledávání obsahu napříč propojenými službami. Další příjemnou změnou je možnost si upravit míru audio komprese pro linkový vstup reproduktoru.

Aplikace Sonos S2 podporuje všechny moderní reproduktory Sonos vyjma těch, které již výrobce považuje za zastaralé modely. Produkty kompatibilní s oběma verzemi lze jednoduše převést do nové aplikace S2, anebo i nadále užívat v předchozí aplikaci S1. Majitelé vlastnící starší zařízení se pak musí spokojit s původní aplikací Sonos S1. Pokud si chcete ověřit, jakou verzi podporují vaše zařízení, můžete k tomu využít přiloženou tabulku, popřípadě zavítat na stránky výrobce, kde najdete další informace.

Trade Up: Vyměňte starý Sonos za nový se zajímavou slevou

Pokud ovšem vlastníte starší reproduktory Sonos a zároveň chcete používat i ty nejnovější produkty fungující výhradně na S2, budete si muset rozdělit svůj domácí systém na dvě domácnosti, které budou fungovat odděleně. Více o této možnosti najdete na této stránce. Výrobce se zároveň zavázal k tomu, že aplikaci Sonos S1 bude i nadále podporovat formou pravidelných aktualizací s opravami chyb, zabezpečení a podporou nových i stávajících hudebních služeb.

Autor fotografie: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Uživatelé mohou zároveň využít speciální akce v rámci programu Trade Up, kdy lze starší reproduktory vyměnit za jejich nejnovější verze se zajímavou 30% slevou. Pokud se například rozhodnete vyměnit první generaci reproduktoru Sonos Play:5 z roku 2009 za nejnovější Sonos Five, doplatek bude činit 349 dolarů. Kompletní podmínky akce naleznete zde.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button