Novinky

Společnost Sonos uvedla prémiový soundbar Sonos Arc a faceliftovaný Sonos Sub a Sonos Five

Kalifornská společnost Sonos dnes představila trojici novinek v čele s prémiovým soundbarem Sonos Arc, který se chlubí řadou zajímavých funkcí a vychytávek. Sonos Arc má dle tvrzení výrobce poskytnou špičkovou kvalitu zvuku, kterou stvrzuje podpora Dolby Atmos a fakt, že celkové ladění systému měl na starosti tým špičkových inženýrů. Sounbar je osazen celkem jedenácti reproduktory včetně dvou, které směrují zvuk nahoru pro lepší navození prostorové zážitku.

Zdroj: Sonos

Sonos Arc: královská výbava & zvuk

Stejně jako Sonos Beam, tak i nový Sonos Arc je vybaven řadou technologií, které dynamicky upravují charakter přednesu v závislosti na tom, zda chcete například lepší kvalitu dialogů nebo si naopak vychutnat audio efekty nejnovějších blockbusterů v maximální možné míře. Veškeré funkce včetně Trueplay má uživatel k dispozici prostřednictvím mobilní aplikace Sonos.

Sonos Arc je dostupný ve dvou barevných variantách – matně černá a matně bílá. Pokud jde o design, jde o klasický soundbar. Výrobce se nesnažil o žádné výstřelky, takže zařízení by mělo skvěle zapadnout do každého interiéru. Sondbar lze připevnit také na zeď za pomoci speciálního držáku, který však není součástí standardního balení. O propojení s televizorem se stará rozhraní HDMI eARC, popřípadě ARC.

Zdroj: Sonos

Z další výbavy nelze opomenout nativní podporu AirPlay 2 a hlasových asistentů Amazon Alexa či Google Assistant. Prémiovému ladění produktu pochopitelně odpovídá také cena, která činí 24 990 korun. S dostupností se počítá od 10. června.

Faceliftovaný Sonos Sub a Sonos Five

Spolu s Arc uvedl Sonos také dvě aktualizované verze svých produktů. Sonos Sub (Gen 3) a Sonos Five nahrazující Play:5 (Gen 2) přichází nyní se zvýšenou vnitřní pamětí a rychlejším čipsetem. Obě novinky nabízí stejný zvukový přednes i kvalitu zpracování jako jejich předchůdci.

Zdroj: Sonos

V případě Sonos Sub (Gen 3) jde o bezdrátový subwoofer, jehož úkolem je jediná věc – doručit vám pořádnou nálož kvalitních basů. Nová verze nejvýkonnějšího reproduktoru Sonos určeného pro poslech hudby, Sonos Five, poskytuje stejně skvělý zvuk a akustickou architekturu jako Sonos Play:5, který jsme měli možnost otestovat. Stejně jako jeho předchůdce se Five díky své univerzálnosti vejde do každého prostoru. Postavit ho můžete buď horizontálně jako samostatný reproduktor nebo spárovat dva Five reproduktory postavené na výšku a vytvořit si výkonné stereo. Sonos Five je k dostání v černé barvě s černou mřížkou a poprvé také v bílé barvě s bílou mřížkou.

Zdroj: Sonos

Pokud jde o ceny, tak za Sonos Sub zaplatíte 21 990 Kč, Sonos Five vychází na 15 990 korun. Obě novinky si můžete objednat přímo na webu výrobce nebo od 12. května u vybraných prodejců.

Zdroj: Sonos

Vylepšení se dočkala také mobilní Sonos aplikace

Od 8. června 2020 si budou moci zákazníci stáhnout novou mobilní aplikaci Sonos, obohacenou o aktualizaci softwarové platformy, která pohání další generaci produktů Sonos, včetně Arc, Five a Sub třetí generace. Tyto tři nové produkty budu fungovat výhradně v nové aplikaci.

Zdroj: Sonos

Právě aplikace nové generace podporuje zvuk s vyšším rozlišením, jako Dolby Atmos u Arc a stejně tak i lepší zabezpečení a vylepšený design, respektive přepracované UI. Aktualizace uživatelského rozhraní má v praxi usnadnit hledání obsahu, ovládání zvuku a přizpůsobení uživatelských nabídek.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button