Novinky

Samsung ukázal malého domácího robota, důležitou součást chytrého domova

Stejně jako každý rok v lednu i letos v Las Vegas probíhá prestižní veletrh spotřební elektroniky známý pod zkratkou CES. Také v roce 2020 se zde malí i velmi hráči z oblasti technologii přetahují o to, kdo ukáže větší technologickou pecku. Chybět zde samozřejmě nemůže ani Samsung. Jihokorejský gigant se tentokrát rozhodl ukázat také jedno velmi zajímavé zařízení, které má zapadnout do ekosystému chytré domácnosti.

Samsung totiž představil roztomilého robota, který se má stát pomocníkem v běžné domácnosti. Robůtek se jmenuje Ballie a svému majiteli by měl pomoci v domácnosti, dohlédnout na svého majitele při cvičení nebo asistovat seniorům. Podle vývojářů si rozumí také s dětmi a domácími mazlíčky. V demoukázce na pódiu v Las Vegas robot Ballie sledoval generálního ředitele Samsungu. Robot například dokázal přijet na přivolání.

Jak už to u Samsungu bývá, společnost svůj výtvor možná opět ukázala až příliš brzo. Z reálné ukázky totiž vyplynulo to, že robot zatím dokáže pouze následovat člověka. V propagačním videu však toho Ballie zvládl mnohem více. Zatím to tedy vypadá, že Samsung zvolil stejný scénář jako v případě představení skládacího telefonu Samsung Galaxy Fold. Ten představil ještě ve fázi prototypu, který trpěl obrovským množstvím zásadních nedodělků.

Rakouská firma vykuchala Tesla Model 3 a přestavěla jej na hybrid, co ujede 1000 kilometrů

Domácí robot Ballie by se pro Samsung nakonec mohl stát zásadnějším produktem, než se na první pohled může zdát. Podle dosud zveřejněných informací to totiž vypadá, že Ballie by mohl fungovat jako jakási spojka mezi člověkem a chytrou domácností. V demu bylo například vidět, jak robot roztáhl chytré závěsy nebo zapnul televizi. Dokázal také zmobilizovat robotický vysavač. Jedinou otázkou zůstává, jak daleko je propagační video Samsungu vzdálené realitě.

Zdroj
Engadget
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close