MacNovinkySafari

Apple představil nový prohlížeč Safari Technology Preview pro vývojáře

Společnost Apple představila nový prohlížeč s názvem Safari Technology Preview. Aplikace je určena vývojářům, kteří na ni mohou testovat či jinak experimentovat s budoucími webovými technologiemi. V jistém ohledu jde o obdobu Google Chrome Canary, který slouží k podobným účelům v oblasti webového vývoje. Ikona programu má až na fialovou barvu stejnou grafiku jako klasické Safari.

Snímek obrazovky 2016-03-30 v 20.11.10

Apple se zavázal k vydávání aktualizací Safari Technology Preview každé dva týdny. Nový prohlížeč si můžete stáhnout na tomto odkazu, podpora je zaručena se všemi verzemi operačního systému OS X od verze 10.11.4. Systém automatických aktualizací bude probíhat klasickou cestou skrze Mac App Store.

safari-technology-preview

Safari Technology Preview (TPC) je samostatná aplikace, tudíž ji můžete nainstalovat vedle nativní verze Safari. Další příjemnou zprávou je podpora iCloud. Již první verze programu obsahuje řadu nových funkcí pro vývojáře, které mají pomoci při vytváření lepších webových aplikací. Výčet všech klíčových funkcí a novinek si můžete přečíst na této stránce.

Prohlížeč Safari TPC není primárně určen pro běžné uživatele. Apple zároveň upozorňuje na případné komplikace se stabilitou a nekorektním chování za určitých okolností.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button