Novinky

Chrome využívá desetkrát více RAM paměti než Safari, ukazují poslední testy

Internetové prohlížeče Safari a Chrome jsou jednoznačně dvěma nejpoužívanějšími programy na platformě macOS. Každý z nich přináší různé benefity, ale také i nepříjemnosti. Poslední testy, které vytvořili redaktoři z amerického magazínu Macrumors, poukazují na to, že volbou pro uživatele  operačního systému macOS, by mělo být Safari. A velmi snadno pochopíte proč.

Redaktoři z Macrumors, vzali virtuální počítač a 16palcový MacBook Pro s 32 GB RAM paměti a udělali dva testy. Jako první, vyzkoušeli zátěž operační paměti a procesoru při normálním procházení internetu na virtuální počítači. V obou prohlížečích otevřeli Twitter a na druhém panelu Gmail. 

Výsledky testu jsou opravdu zajímavé, Chrome dosáhl využití 1 GB RAM paměti, přičemž Safari využívalo jen 80 MB. 

Zdroj: Macrumors

Druhý byl už náročnější a o něco více dokazuje, jak moc neefektivně Chrome pracuje s operační pamětí počítače. S 54 otevřenými záložkami, prohlížeč Chrome využíval 24x více RAM paměti. Obě aplikace v sobě neměly nainstalované žádné rozšíření. Tento test už nebyl dělaný na virtuálním počítači, ale na již zmíněném 16″ MacBooku Pro. Chrome využíval v průměru 290 MB RAM paměti na jeden panel, přičemž Safari pouhých 12 MB. 

Zdroj: Macrumors

Výsledky jsou zajímavé, ale dle mého i celkem očekávané, protože je fakt, že Chrome už delší dobu využívá více RAM paměti než Safari. Rozdíl se ale o něco zvětšil, když s příchodem macOS Big Sur přišla aktualizace Safari, která celkově vylepšila výkonnost aplikace.

A co vy? Jaký internetový prohlížeč na macOS používáte vy? Dejte nám vědět v diskuzu.

Zdroj
Macrumors

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button