Novinky

Ruská firma začala nabízet iPhone 11 Pro v designu Tesly Cybertruck. Za tuhle zrůdičku chce 300 tisíc

Od uvedení prvního iPhonu se design smartphonů příliš nezměnil. Výrobci se sice snaží přicházet s určitými změnami, ale vždy se jedná pouze o nuance. Ať v rukou právě držíte poslední iPhone, Huawei či Samsung, ve všech případech jde o dotykové placky. Jasně, je tu pár vlaštovek v podobě skládacích smartphonů, nicméně ty lze stále považovat za jakési jednorožce. Pokud jde o design, chytré telefony jsou zkrátka stejně vzrušující asi jako poslední díl seriálu Ulice.

Ruský kříženec Tesly Cybertruck a iPhonu 11 Pro

Jestli ovšem patříte mezi fajnšmekry, co nemají hluboko do kapsy a potrpí si na extravaganci, možná vás zaujme nejnovější přírůstek v portfoliu firmy Caviar. Tato ruská značka se totiž rozhodla vyrukovat s něčím, čemu říká Cyberphone. V podstatě jde o upravený iPhone 11 Pro, jehož design je silně inspirovaný nedávno představeným eletromobilem Tesla Cybertruck.

Dominantním prvkem téhle zrůdičky je kovový kryt displeje. Asi netřeba dodávat, že praktičnost tohoto prvku bude na stejné úrovni jako páté kolo u vozu. Ačkoli se jedná o ultimativní ochranu displeje, osobně si nedokážu představit, že bych při každém příchozím hovoru, zprávě či e-mailu musel telefon složitě rozkládat. Pro úplnost je vhodné dodat, že kryt může posloužit také jako stojánek, ovšem to nijak nevyvažuje celkovou ergonomii, která bude doslova příšerná.

Kompletně celé šasi je vyrobeno z titanu a podle dostupných materiálů to vypadá, že Caviar si dal opět záležet, aby vše působilo maximálně luxusním dojmem. Skutečnost, že jde o exkluzivní zboží dokazuje také cena, která startuje na částce 15 860 dolarů.

Dokážu ocenit, když se výrobci snaží přijít s něčím novým a dokonce chápu i kreatury posázené drahými kameny a zlatem, ale tentokrát mi přijde, že designéři firmy Caviar by měli nejspíše změnit dealera. Samozřejmě nepopírám, že minimálně v Rusku se určitě najde pár labužníků, co si Cyberphone koupí, ale to nic nemění na tom, že celý koncept postrádá logiku. Nebo se mýlím? Dejte mi vědět v komentářích, co si myslíte o tomhle odvážném kousku vy. 

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close