Novinky

Rozhraní PlayStationu se obléklo do nového kabátku. Sony ukázalo podobu softwaru nové konzole PlayStation 5

Velkým otazníkem u nové herní konzole PlayStation 5 byl doposud vzhled rozhraní, které tato konzole dostane. Nikdo pořádně nevěděl, jak úvodní menu bude vypadat. Včera společnost Sony sdílela detailní video, které ukazuje, jak přesně každá část softwaru vypadá. Software se objeví v nové konzoli PlayStation 5, která bude k dispozici od 12. listopadu.

Nový software je zcela předělaný a nabízí mnoho nových aspektů a funkcí. Podobně jako u softwaru PlayStation 4, i tady se setkáme s knihovnou her ve formě galerie, ale velký rozdíl se objeví ve chvíli, kdy se na nějaké z vašich her pozastavíte. Nově se vám pod hrou zobrazí nové menu obohacené o informace a možnosti. Pod hrou se vám nově zobrazí mise, nebo jednotlivé herní režimy, které budete moci zapnout přímo z menu.

Zdroj: Sony

Sony také experimentuje s novou záložkou, která by nesla název „Explore“. Její účel by byl zprostředkovávat nejnovější novinky od společnosti Sony a trendující klipy z všelijakých her. Tato funkce je zatím v testování a není jisté, zda se při vydání v PlayStationu 5 objeví. 

Zdroj: Sony

V menu se také vyskytne nová kolonka „Activities“ ve které budete moci naleznout jednotlivá ocenění z her. Sony také předělalo systém, jak fungují „Parties” ve kterých se můžete setkat s přáteli a hrát spolu. Nově budete moct sdílet svoji obrazovku vašim přátelům a budete si moct připnout jejich vedle vaší. Sony také sdělilo, že by „Parties“ měli nově sloužit více jako platforma na hraní her, než jen hlasový kanál. 

V novém PlayStationu 5 toho bude opravdu mnoho nového a je určitě na co se těšit. A co vy? Plánujete si jej pořídit? 

Zdroj
Zdroj

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button