Novinky

Sony uvedlo nové multiroom reproduktory se stylovým designem a podporou 360 Reality Audio

Společnost Sony představila dva nové bezdrátové reproduktory SRS-RA5000 a SRS-RA3000 s podporou prostorového zvuku a celou řadou pokročilých funkcí. Pomocí technologií Immersive Audio Enhancement a 360 Reality Audio zaplní RA5000 a RA3000 prostor zvukem, který se šíří vertikálním i horizontálním směrem, a tím vytváří širokou aktivní zónu.

Zdroj: Sony

Skladby kompatibilní s 360 Reality Audio funkcí, které si můžete vychutnat prostřednictvím služeb nabízejících tuto možnost, obsahují údaje pro rozmístění trojrozměrného zvuku. Algoritmus Immersive Audio Enhancement pak dokáže transformovat jakoukoli z vašich oblíbených dvoukanálových skladeb ve stereu tak, aby zaplnila pokoj zvukem, a ještě více tím zdokonalit zážitek z poslechu.

Špičkový zvuk za všech okolností

Model RA5000 má navíc certifikaci Hi-Res Audio, takže nabízí špičkovou kvalitu zvuku v případě přehrávání ve vysokém rozlišení (High-Resolution Audio). Sony RA5000 je vybaven trojicí nahoru směřujících reproduktorů, které šíří hudbu vertikálně, zatímco tři reproduktory umístěné ve středu šíří zvuk horizontálně. Reproduktor je dále osazen silnými neodymovými magnety a zesílenou membránou (MRC), která zajišťuje výkonnost, ale zároveň umožňuje zachovat kompaktnější rozměry. Tyto prvky jsou doplněny basovým reproduktorem, který pomáhá zaplnit prostor bohatými, hlubokými basy.

Také Sony RA3000 vytváří všesměrný zvuk s hutnou basovou složkou. Využívá k tomu širokopásmový reproduktor, všesměrný difuzér, který šíří zvuk do prostoru všemi směry, a duální pasivní zářič, který reprodukuje hluboké tóny. Překrývající se výškové reproduktory vytváří vlnovou plochu, která směřuje vzhůru, takže vysílá zvuk vertikálně.

Nastavení usnadní automatická kalibrace zvuku

Oba modely, RA5000 i RA3000, nabízejí kalibraci zvuku (Sound Calibration), která zajišťuje optimální zvukový výkon, ať už reproduktor používáte kdekoli. Jednoduše stisknete tlačítko Immersive Audio Enhancement na RA5000 a reproduktor sám provede detailní nastavení kalibrace zvuku tak, aby byl výkon audia optimální pro prostor, v němž je reproduktor umístěn. Model RA3000 nabízí bezproblémové automatické nastavení, které probíhá na pozadí. Automatická kalibrace se spustí u RA3000 jednoduše tím, že reproduktor zapnete, ať už jej doma umístíte kamkoli, a reproduktor se sám nastaví podle nového umístění.

Zdroj: Sony

Zajímavě působí také funkce Auto Volume, kterou nabízí jak model RA5000, tak i RA3000. Ta funguje tak, že reproduktor upraví nastaví zvuku pro u každou skladbu zvlášť za účelem co nejlepší možné reprodukce.

Sony RA5000 a RA3000 jsou kompatibilní se zařízeními podporujícími Google Assistant s vestavěným Chromecastem a asistentem Amazon Alexa, takže můžete hudbu snadno ovládat pomocí hlasového asistenta dle vlastního výběru. Pouhým hlasem tak můžete spustit či zastavit přehrávání, přizpůsobit hlasitost a mnoho dalšího. Oba reproduktory podporují přehrávání ve více místnostech (Multi-room playback), díky čemuž můžete ve stejnou dobu přehrávat v různých místnostech buď stejnou, nebo jinou skladbu pomocí skupin reproduktorů, které nastavíte v aplikacích Google Home nebo Amazon Alexa.

Oba modely, RA5000 i RA3000, nabízejí bezdrátové připojení prostřednictvím Wi-Fi, Bluetooth, či NFC, jsou kompatibilní se Spotify Connect a disponují vestavěným Chromecastem, takže můžete reproduktor bez problémů spárovat s chytrým telefonem nebo tabletem a streamovat své oblíbené skladby přímo. 

  • Model SRS-RA5000 bude stát přibližně 550 € / 14 990 Kč a v prodeji bude od února 2021.
  • Model SRS-RA3000 bude stát přibližně 290 € / 7 999 Kč a v prodeji bude od února 2021.
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close