Novinky

Robotické taxíky Fordu hlásí zpoždění. Dorazí až v roce 2022

Už několik let se velké technologické společnosti, stejně jako většina automobilek, připravují na zástup autonomních vozidel. Uber například věří tomu, že k řízení jeho taxi vozidel zanedlouho nebude potřebovat žádné řidiče. Podobný záměr má také Ford, který pracuje na projektu s názvem robotaxi. Podle původních plánů se mělo robotické taxi pod taktovkou slavné automobilky rozjet už příští rok. Kvůli pandemii nemoci COVID-19 ovšem Ford nyní oznámil, že spuštění služby odkládá o jeden rok.

Zdroj: Ford

 

Ford své rozhodnutí obhájil tím, že nejprve bude muset přehodnotit dopady pandemie na světovou ekonomiku. Stejně tak se musí důkladně zaměřit na to, zda se lidem nezmění jejích návyky. Rok navíc tak Ford využije primárně právě ke zkoumání nálad u svých zákazníků. Další velké plány Fordu však nejspíše ohrožené nejsou. Automobilka stále plánuje letošní představení elektrického Mustangu. Elektrická verze legendárního vozu ponese název Mach-E. Půjde ovšem o SUV.

Zdroj: Ford

 

Ford Mustang E-Mach.

Ford své robotické taxi testoval několik posledních let v amerických městech Miami, Austin a Washington DC. Zatím to vypadá, že po technické stránce konstruktéři a vývojáři ve Fordu svůj úkol zvládli. Dosud ovšem nebylo jasné, ve kterých zemích služba odstartuje. Nejspíše by ale šlo o domovské Spojené státy. V oblasti autonomní mobility podniká obrovské množství hráčů. Někteří z nich teď prožívají skutečně složité časy. Například startup Zoox už musel přistoupit k masivním škrtům. Nuro nebo EasyMile naopak začaly doručovat potřebný zdravotnický materiál.

Nepříjemná chyba v macOS: fotky zabírají mnohem více místa, než je nutné

Podle posledních finančních dat je zřejmé, že globální pandemie Ford poznamenala těžce. Automobilka v prvním čtvrtletí letošního roku hlásí ztrátu ve výši 2 miliard dolarů. Na konci loňského roku byla naopak miliardu v plusu. Lincoln – luxusní odnož Fordu se pak rozhodla zrušit představení elektrického SUV.

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button