Novinky

Nepříjemná chyba v macOS: fotky zabírají mnohem více místa, než je nutné

Uživatelé počítačů běžících na operačním systému macOS si začali všímat velmi bizarní a zároveň nepříjemné chyby. Za určitých okolností totiž zařízení zaplňuje paměť mnohem více, než je nutné. Ta je ovšem zaplněna zcela prázdnými daty. Chyba souvisí s aplikací Image Capture, která slouží pro práci s fotkami. Pokud uživatel převádí smínky ve formátu HEIF ze svého iPhonu nebo iPadu do počítače mac, může nastat komplikace způsobená softwarovou chybou.

Bug může potkat každého, kdo převádí fotky z telefonu nebo tabletu. Formát HEIC je totiž pro zařízení s operačních systémem iOS výchozím formátem. Softwarová chyba se patrně projevuje při převádění snímků do běžnějšího formátu jpg. Během kopírování fotek macOS přidá ke každému souboru zcela prázdná data, která zabírají 1,5 MB. Při kopírování tisíce fotek je tedy plýtvání místem způsobené touto chybou značné. Počítače mac jsou navíc známy tím, že nemají vyměnitelné pevné disky. Ty dodávané výrobcem pak nepatří mezi nejkapacitnější.

Chystané iPhony budou mít značnou konkurenční výhodu. Pohánět je budou ty nejpokročilejší procesory

Problémy provázení aplikaci Image Capture poměrně dlouhou dobu. Magazín CultofMac v této souvislosti připomíná, že chyby uživatelé hlásili také v mac OS X 10.10. Jakmile vývojáři v Applu chybu opraví, objeví se nová. Společnost Apple už o chybě v macOS ví a jistě pracuje na její nápravě. Měly by se objevit v další aktualizaci operačního systému. Doufejme tedy, že uživatelé za pár měsíců nebudou muset řešit další softwarové potíže.

Zdroj
CultofMac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button