AktualityiOSiPadNovinky

Redaktoři z iFixit rozebrali iPad mini 4. Rozborka prozradila menší akumulátor

Zahraniční server iFixit se po delší odmlce podíval do útrob dalšího produktu od společnosti Apple. Operovaným pacientem se tentokrát stal iPad mini 4 (preview), jehož debut se odehrál na zářijové kenote. Ačkoliv se mu při prezentaci nedostalo příliš velké pozornosti, pro uživatele se jedná o poměrně výraznou změnu, která přišla po dlouhých dvou letech. Při demontáži jednotlivých dílů se ukázalo, displej iPadu mini 4 je vyráběn stejnou laminovací technologií jako v případě modelu iPad Air 2. Krycí sklo, dotyková vrstva a samotný zobrazovač tvoří jeden celek, což v praxi znamená lepší zobrazovací schnopnosti a zároveň dražší výměnu v případě poškození.

2iPad mini 3 vs. iPad mini 4

Další výrazná změna se týká integrovaného Li-Ion akumuálotru, který je tenčí a tvoří ho pouze jeden článek. Nepříjemnou zprávou je fakt, že kapacita baterie je v porovnání s loňskou generací menší. Jak se to podepíše na výdrži ukáží až první testy. Anténní moduly jsou nyní rozmístěny na dvou různých pozicích, což se pozitivně projeví na lepším příjmu WiFi signálu. Rozborka potvrdila přítomnost čipsetu Apple A8 a 2GB operační paměti typu LPDDR3 (SDRAM). Na základní desce subtilních rozměrů se dále ukrývá ovladač dotykové vrstvy od společnosti Broadcom a pohybový koprocesor M8.

1Redakce iFixit udělila novému iPadu mini 4 hodnocení 2 body z deseti, což naznačuje relativně problematickou opravu. Tenké tělo si vyžádalo nová konstrukční řešení a v podstatě se jedná o zmenšenou verzi většího iPadu Air 2.

Kompletní galerii rozebraného iPadu mini 4 s detailním popisem jednotlivých součástek najdete na této adrese.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button