AktualityiOSiPadNovinky

iPad mini 4 se chlubí nejlepším displejem na světě

Zahraniční server DisplayMate zveřejnil poměrně zajímavý článek srovnávající displeje tabletů iPad Pro, iPad Air 2 a iPad mini 4. Testování probíhalo za pomoci profesionálních nástrojů, čímž byla zaručena maximální objektivita. Zlatou medaili si překvapivě odnesl iPad mini 4, který vyniká 101% pokrytím barevného gamutu a nejvěrnějším podáním barev. Zbývající sourozenci si přesto vysloužili hodnocení „velmi dobrý” či „vynikající” což podtrhuje důraz Applu na výrobu zobrazovacích panelů.

Snímek obrazovky 2015-11-18 v 21.04.00

Ačkoliv všechny tablety disponují IPS technologií, v případě iPadu Pro a iPadu mini 4 je znát pokročilejší výrobní proces, než který je použit u modelu iPad Air 2. Redaktoři v testu zároveň zdůrazňují, že iPad Pro nabízí neuvěřitelné hodnoty v kontrastním poměru. Všechny jablečné tablety si vedly nadprůměrně z pohledu odrážení dopadajícího světla. Apple totiž u posledních tabletů přešel na speciální laminaci panelů, které se skládají z menšího počtu vrstev.

Z celkového pohledu se mohou testované kusy pochlubit nadprůměrným hodnocením, které je katapultuje na špičku v jednotlivých segmentech. Přestože technologie LCD začíná být pomalu zastaralá, Applu se z ní daří těžit absolutní maximum.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button