AktualityiOSiPadNovinky

Apple uvádí iPad mini 4: Důstojný nástupce s bohatou výbavou

Apple na své tiskové konfernci odhalil již čtvrtou generaci tabletu iPad mini 4. Ačkoliv se mu během prezentace nedostalo přílišné pozornosti, novinek je zde skutečně hodně. Ve své podstatě se jedná o zmenšený iPad Air 2, na což řada příznivců značky jistě čekala. Hnacím motorem zařízení se stal čipset Apple A8, který se může chlubit o 30 procent vyšším výkonem a 60% nárůstem v oblasti grafickým výpočtů. Kromě rychlejších reakcí a spouštění nainstalovaného obsahu půjde na novém iPadu mini 4 pracovat s dvěma aplikacemi v režimu Split Screen.

2Další výbavu tvoří 2GB operační paměť a interní úložiště s kapacitami 16/64/128 GB. Převážnou část čelní strany zabírá 7,9“ IPS panel s rozlišením 2048 x 1536 pixelů (326 ppi) a antireflexní vrstvou snižující míru nechtěných odlesků. Pokud patříme mezi uživatele,kteří tablet používají k focení, potom přijde vhod hlavní fotoaparát (f/2.4) schopný pořizovat 8Mpx snímky a 1080p video (30 fps). Konektivitu zajišťují moduly pro Bluetooth ve verzi 4.2, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac) a LTE (platí pro model s modulem na SIM). Výčet hardwarových specifikací uzavírá 1,2Mpx čelní kamerka, gyroskop, akcelerometr, digitální kompas, barometr a čtečka otisků Touch ID.

1O dostatečnou výdrž se stará integrovaný akumulátor, jehož kapacita má vystačit na deset hodin aktivního používání. Design novinky prošel odtučňovací kůrou, jenž se nejvíce projevila na tloušťce 6,1 milimetru, zbylé rozměry činí 203 x 135 mm. Hmotnost se zastavila na hodnotě 299 gramů, což znamená zhruba 30g úbytek vůči předchozímu modelu. Část komunity zřejmě zklame chybějící tlačítko pro přepínání tiché režimu, nicméně jeho absenci lze s ohledem na útlou konstrukci pochopit.

3Ceny startují na částce 10 690 Kč (Wi-Fi verze) za 16GB model, za kapacitu 64 GB zaplatíte 13 390 Kč. Vrchol nabídky tvoří 128GB varianta s cenovkou 16 090 Kč. Příplatek za modul pro SIM kartu činí 3500 Kč. Nový iPad mini 4 lze považovat za důstojného nástupce svých starších sourozenců, jenž byli v poslední době odsunuty na druhou kolej. Apple chtěl zřejmě zamezit produktovému kanibalismu, který byl patrný v momentě uvedení iPadu mini 2. Letošní novinka jistě potěšila řadou fanoušků jablečných produktů, stejně jako nás a proto se již nyní těšíme, až se dostane do naší redakce, kde ho podrobíme řádnému testu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button